Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
>>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


04/27/200501:30 PM

ПРИКАРПАТТЯ. УНП підтримала підтримала Звернення облради до керівництва держави недопустити спорудження пам`ятника Сталіну у Ялті

Звернення проти спорудження пам‘ятника Сталіну у Ялті надіслали до Президента Віктора ЮЩЕНКА, спікера Володимира ЛИТВИНА, голови ВР Автономної Республіки Крим Бориса ДЕЙЧА та ялтинського міського голови Сергія БРАЙКА учасники сесії Івано-Франківської обласної ради.

За словами депутата обласної ради, голови обласної організації Української народної партії Олександра ЧЕЛЯДИНА, у цьому документі йдеться про стурбованість громадськості області, товариств політв’язнів і репресованих, ветеранів визвольних змагань тим, що на території Ялтинського паркового комплексу з нагоди 60-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні планується спорудження пам’ятника СТАЛІНУ разом з лідерами провідних держав антифашистського блоку РУЗВЕЛЬТОМ і ЧЕРЧІЛЛЕМ.

“Не можна забувати трагічних сторінок нашої історії, пов’язаних зі сталінщиною: винищення української еліти, цвіту нації, репресії і голодомори, вивезення наших співгромадян до Сибіру, переселення і геноцид цілих народів. Усе це вершилося за вказівками Сталіна і його кліки. Тому спорудження таких пам’ятників в Україні недопустиме. Вважаємо, що нас підтримають у цьому народи інших країн світового співтовариства, - зазначив Олександр ЧЕЛЯДИН.

Від імені громадськості краю депутати Івано-Франківської обласної ради звернулися до ялтинських колег із проханням “у рік 60-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні не глумитися над героїчним подвигом українського народу, інших народів світу, яких торкнулося жорстоке полум’я цієї війни, над пам’яттю мільйонів загиблих”. Вони пропонують відмінити своє рішення, а керівників української держави та Криму просять “дати належну оцінку Ялтинській угоді провідних країн антифашистської коаліції, спрямованій на боротьбу з фашистською Німеччиною і на знищення фашистської чуми, при святкуванні величного Дня Перемоги”.

Депутати закликають відзначити ювілей Перемоги належним пошануванням ветеранів війни, які й сьогодні вносять значний вклад у розбудову незалежної, демократичної, соборної України, у військово-патріотичне виховання молоді, а за тих, хто віддав своє життя за нашу свободу, - молитвами у святих храмах.

Фракція Української народної партії в обласній раді одностайно підтримала дане Звернення.


Версія для друку На першу сторінку