>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


03/05/2004

Олександр МОСІЮК вважає, що заява Держдепу США є “початком атаки на українську владу”

“Відключення від ефіру в Україні провідних західних радіостанцій (ВВС, DW, Голосу Америки, радіо “Свобода”), які є найавторитетнішими речниками та символами демократичного західного світу, із відверто шитою білими нитками аргументацією – це не лише “серйозний замах на демократію в Україні” (заява Держдепу США, сайт ВВС), але, фактично, виклик євроатлантичній спільноті, “акт агресії” по відношенню до базових цінностей демократії”, - вважає голова Аналітичної ради Української народної партії Олександр МОСІЮК.

Він зазначив, що “це є ще одним підтвердженням – всі численні заяви українських високопосадовців, включно із Президентом України, щодо намірів України інтегруватися до ЄС та НАТО, є насправді блефом, покликаним ввести в оману світову громадськість щодо справжніх намірів режиму КУЧМИ”.

Голова Аналітичної ради Народної партії впевнений, що “так звана “політреформа”, безпрецедентна активність по імплементації (йде підготовка понад 100 договорів) не ратифікованої “Угоди про створення ЄЕП”, системні репресивні дії щодо органів місцевого самоврядування, зростаючі масштаби використання в політичних цілях ДПА та дії по зачистці інформаційного простору від “неслухняних” мовників є взаємопов’язаними кроками сповзання України до євразійської деспотії”. “В нинішніх геополітичних реаліях, коли відбувається швидка авторитарна трансформація та відродження імперських планів путінської Росії, Україна із союзника і потенційного учасника євроатлантичного співтовариства може перетворитись у фактор загрози його безпеці, стати джерелом нестабільності на європейському континенті”, - підкреслив він.

Олександр МОСІЮК зазначив, що “всі диктатури на європейському континенті, від яких потерпали народи в 20 столітті, не змогли б розвинутись, якби європейці володіли ефективним механізмом протидії таким явищам вже на стадії утворення таких режимів, коли вводиться політична цензура і знищуються вільні ЗМІ”. “Досвід останнього часу продемонстрував, що українська влада відступає, коли на неї чиниться справді серйозний міжнародний тиск. Так, зокрема під впливом рішення ПАРЕ режим заявив, що повертає українцям право обирати на прямих виборах президента, - нагадав він.

“Але чесні вибори можливі лише за умови свободи ЗМІ, тому вкрай необхідна дуже жорстка позиція насамперед, в цьому питанні, - переконаний Олександр МОСІЮК. - Якщо не зупинити режим зараз і дозволити надалі йому знищувати ЗМІ, то про демократичні вибори в Україні можна надовго забути”.

“Заява Держдепу США – це лише початок тиску на українську владу в питаннях свободи ЗМІ, тому найближчим час цілком логічно очікувати не лише заяв, але і конкретних юридично-правових кроків урядів демократичних країн, спрямованих на припинення авторитарного безчинства”, - переконаний голова Аналітичної ради народної партії Олександр МОСІЮК.


Версія для друку На першу сторінку