>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


01/16/2003

Виступ Валерія АСАДЧЕВА в парламенті під час розгляду проекту закону про внесення змін до Закону України `Про охорону навколишнього природного середовища` (щодо використання коштів збору за забруднення)
МАТВІЄНКОВ С.А. Уважаемые коллеги, я не буду долго говорить, я скажу только одно. На протяжении двух дней мы здесь рассматривали вопросы, связанные с экологией. Во многом проблема, которая сложилась сегодня у нас с экологией связано с тем, что мы больше говорим, чем конкретно делаем и с механизмом, системой платежей, которая сегодня существует. То есть какой механизм? То, что мы платим сегодня, 10 процентов остается на местах, 10 процентов - город, область и 70 процентов уходит в центр, то есть складывается парадоксальная ситуация: чем грязнее экология на местах, тем выгодней центру, чем больше платит место, тем выгодней центру, тем больше средств для того, чтобы их использовать эти деньги.

Мы провели эксперимент в горно-металлургическом комплексе и попробовали поменять эту систему. (…)

Поэтому мы предлагаем для того, чтобы эту работу оживить, а не заговорить, поменять эту систему, чтобы она была перенесена на такие промышленные предприятия как металлургическая, коксохимическая, химическая, горнодобывающая, угольная и цементная промышленность. Поэтому мы предлагаем данный законопроект принять в первом чтении за основу с тем, чтобы можно было некоторые моменты доработать, но перейти от слов к делу с тем, чтобы начинать конкретно заниматься экологией, а не заниматься говорильней. Спасибо. (…)

АСАДЧЕВ В.М. Шановні друзі, по-перше, цей законопроект відразу вносить зміни в бюджет, і фактично, ліквідується екологічний фонд - це раз.

По-друге, сьогодні розподіл екологічного фонду відбувається таким чином: 30 відсотків - Державний бюджет, а 70 - це місцеві бюджети, а не так, як сказав доповідач Матвієнков.
Тепер, що відбудеться, якщо кошти залишати на підприємствах, це вже не будуть гроші бюджету. А бюджетні гроші можна принаймні проконтролювати. Їх може проконтролювати Рахункова палата, КРУ.

Як тільки ви залишаєте їх на підприємстві - це не кошти бюджету, і тоді вже підприємство вирішує, чи екологічні програми вирішувати, чи неекологічні програми - їх ніхто перевіряти потім не буде, не зможе, і ніякі санкції застосовувати теж не зможе.

З другого боку, ніхто не забороняє підприємствам підключатися до програм місцевих екологічних фондів і залучити ці гроші на свої підприємства і там робити ці екологічні програми. Це дозволяється і це можна робити. Але це під контролем місцевої ради і місцевих органів влади. Навіщо ми це будемо зараз ламати. Дякую. (...)

ГОЛОВА. Ставлю на голосування про прийняття у першому читанні проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища".

За-214. Рішення не прийнято.

16.01.2003 р.


Версія для друку На першу сторінку