>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


10/01/2003

Валерій АСАДЧЕВ: “Адресна соціальна допомога не відміняє соціальних пільг, а лише змінює порядок їх фінансування”

“Загальний обсяг пільг, на які сьогодні мають право близько 43% населення, потребує щороку понад 29 млрд. Грн., що дорівнює річним видаткам всіх місцевих бюджетів України”, - говорить Валерій АСАДЧЕВ, посилаючись на дані Постанови Кабінету Міністрів № 253 від 02.03.2003. Враховуючи наведені цифри, він вважає зрозумілим, що “більшість цих пільг залишаються декларативними”. А “оскільки вони не виконують функції соціального захисту найбільш нужденних верств населення, доцільно замінити їх на адресну соціальну допомогу”.
“Заміна пільг як форми соціального захисту населення на адресну грошову допомогу не ліквідує діючої системи підтримки малозабезпечених громадян”, - підкреслює Валерій АСАДЧЕВ. Навпаки, “оскільки її введення змінило б порядок фінансування соціальних пільг, можна розраховувати, що допомогу отримають саме ті, хто дійсно її потребує”. “На його думку, завдяки тому, що грошову доплату отримуватимуть “справжні пільговики”, скоротиться їх кількість і разом з тим “бюджет зможе не лише декларувати пільги, а й реально адресно їх виплачувати”.
Валерій АСАЧЕВ також вважає, що “перехід до адресної соціальної допомоги, був би корисним і з точки зору стабілізації державної фінансової системи”, оскільки зараз через відсутність достатніх бюджетних ресурсів витрати, пов’язані з наданням неоплачених бюджетом пільг та субсидій, “перекладаються на підприємства, які безпосередньо надають ці послуги, що робить їх фінансово-економічну діяльність збитковою”. Крім того, “система надання пільг, що ґрунтується на принципі відшкодування витрат підприємствам, створює можливості для різноманітних зловживань під час використання бюджетних коштів, оскільки залежить від тарифної політики цих підприємств, а не від державного регулювання”.
За словами Валерія АСАДЧЕВА, “незважаючи на те, що система пільг дуже “в’їлась” у сьогоднішнє законодавство (надання пільг громадянам здійснюється на підставі 25 законів і актів Кабінету Міністрів України), внести певні зміни для їх перебудови на адресні, цілком реально”. “Головне – має бути чітко прорахована стратегія таких змін”, - зазначає він.

Версія для друку На першу сторінку