контактна інформація:
01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А
|
|
09/08/2003
Валерій АСАДЧЕВ про “кумедні” норми і реальну загрозу “лівого” законопроекту про внесення змін до Конституції України
“Через масу “кумедних” речей, які містяться в останньому на даний момент законопроекті про внесення змін до Конституції України (розроблений за участі лівих сил), він навряд чи буде прийнятим у запропонованому варіанті”, - прогнозує народний депутат України, член партійної групи Української Народної Партії фракції “Наша Україна”, заступник голови Бюджетного комітету Валерій АСАДЧЕВ.
“За умови його прийняття, діючий Президент отримує реальний шанс залишитись Президентом назавжди”, - вважає Валерій АСАДЧЕВ. “Якщо вибори 2004 р. будуть зірваними, то, завдяки існуванню Конституційної норми “одна й та сама особа не може бути обраною Президентом “двічі підряд”, у 2006 р. – Леонід КУЧМА може подавати свою кандидатуру на обрання Президента парламентом, мотивуючи тим, що у 2004 р. він не балотувався”.
Можливість зірвати вибори-2004 існує, а тому на думку Валерія АСАДЧЕВА, за такої умови постане питання “чи потрібно проводити всенародні вибори, якщо вже через рік відбудуться вибори в парламент і чи не простіше дочекатися, щоб Президента обрав парламент?”. Після того, як ці питання “спрацюють”, “лівий” законопроект про внесення змін до Конституції надасть “переконливі” можливості діючому Президенту, бо “фактично, для того, щоб парламент мав змогу обрати Президента потрібно не 300 голосів, а лише 151”.
“Якщо діючий президент має 151 голос, то, по-перше, це свідчення того, що жоден інший кандидат не отримає більше 300 голосів, а по-друге, перед парламентом завжди буде ділема – або обрати діючого Президента, або діючий Президент розпустить неслухняний парламент”, - доводить свою думку Валерій АСАДЧЕВ.
Щодо “законодавчих нісенітниць, яких багато у запропонованому законопроекті”, за словами Валерія АСАДЧЕВА, до них відноситься, наприклад, “норма щодо втрати депутатських повноважень в разі пропуску ним 100 пленарних засідань на рік” - (за рік депутати засідають приблизно 92 рази).
|
|