>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


06/11/2003

УНП розпочала “кампанію” по відродженню старовинних міст


Кожен, хто подорожував Україною, неодноразово переконувався: тут є на що подивитися! Найрізноманітніші природні ландшафти, розмаїття архітектурних стилів, історичні та художні пам’ятки – і все це поруч, і все це в рідній землі. Але, кожен, хто подорожував Україною переконувався також в тому, що здебільшого наші міста занедбані, а скарбниці пограбовані або зруйновані. Через власну недбалість та байдужість ми втрачаємо найголовніше – своє майбутнє.

Своєрідну “кампанію” по відродженню старовинних міст України розпочала цього року “Наша Україна”, зокрема Українська Народна Партія. Як повідомив народний депутат України, заступник голови Бюджетного комітету, член політичної групи УНП і активний учасник цієї “кампанії” Валерій Асадчев, “незважаючи на те, що єдиної урядової програми відродження не існує, в країні діє ряд постанов по збереженню міст, які мають історичну та культурну спадщину, зокрема Збаража, Глухова, Кам’янець-Подільського та інших”. Тож, “першочерговим завданням стає “актуалізація” цих програм і наповнення їх реальними коштами”, - заявляє він. Як аргумент, Валерій Асадчев наводить приклад міста-фортеці Хотин, яке почало відроджуватись як туристичне, після надання йому державної фінансової підтримки.

Цього року у державному бюджеті закладені кошти на відновлення колишньої гетьманської столиці – міста Батурин. За словами Валерія Асадчева, “у розпорядження місцевої влади Батурина потрапить 2 млн. грн, що дозволить розпочати процес відродження”. “Цих коштів недостатньо, але це є суттєвим підгрунтям для початку робіт”, - вважає Валерій Асадчев і зобов’язується і надалі не залишати цей напрямок діяльності поза увагою". Тим більше, що, на його думку, “за сучасних умов “диференційований” спосіб фінансування українського відродження є найкращим”. Щоправда за умови, коли “всі виділені бюджетом капіталовкладення повинні матимуть чітке спрямування”.

11 червня 2003 р


Версія для друку На першу сторінку