10/31/2003
ХАРКІВ: Підприємці вимагають від міського голови не позбавляти роботи 20 тисяч громадян

30 жовтня 2003 року у Харкові біля кінотеатру “Київ” відбувся мітинг на знак протесту проти рішення Харківської міської ради № 201\03 від 24 вересня 2003 року, яким затверджений “Порядок розміщення малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності у м. Харкові”. У мітингу взяли участь близько 150 приватних підприємців Фрунзенського району м. Харкова і близько 30 підприємців з інших районів міста.Підприємці наголошували, що у разі введення цього рішення в дію, близько 20 тисяч громадян залишаться без засобів до існування і заявили про намір захищати своє конституційне право на працю.

Учасники мітингу ухвалили звернення до Харківського міського голови В. Шумілкіна, якому було запропоновано, зокрема, “скликати сесію Харківської ради і призупинити рішення міської ради № 201\03 24.09.2003 р; продовжити дію ордера на 2004 рік; створити погоджувальну комісію; провести обговорення проблеми з мешканцями міста”, та ін.

У зв’язку з ти, що на підприємців чинився тиск з боку посадових осіб Фрунзенського райвиконкому, ініціативна група звернулася за допомогою і підтримкою до громадської приймальні народного депутата України Сергія ОЛЕКСІЮКА і обласної організації Українського Народної Партії.

Коментуючи цю подію, голова Харківської обласної організації УНП Василь ТРЕТЕЦЬКИЙ зазначив: “Те, що відбувається сьогодні у Харкові, є свідченням відсутності постійного діалогу представницьких органів місцевого самоврядування Харкова, їх посадових осіб з членами територіальної громади міста, які делегували їм право вирішувати проблеми місцевого значення. Обласна організація Української Народної Партії підтримує дії підприємців, окільки їх вимоги базуються на законі. Прикро, що Фрунзенська районна рада Харкова, її посадові особи, замість того, щоб зустрітися з підприємцями, незаконно вимагала від них відмовитися від проведення мітингу, доручила працівникам міліції не допустити його проведення. Але після мого роз’яснення конституційних прав громадян на право збиратися мирно, без зброї, мітинг відбувся і відзначався високою організованістю”.

Учасники мітингу звернулися за підтримкою до народного депутата України, голови Української Народної Партії Юрія КОСТЕНКА.


Матеріали сайту Української Народної Партії