12/27/2004
ПОЛТАВЩИНА. Голова дільничної комісії вважає, що однією з причин неточностей у списках виборців є те, що до їх складання не долучали членів ДВК

Найбільше складнощів на виборчих дільницях Миргорода (151-й виборчий округ) 26 грудня виникло при організації голосування за межами приміщення для голосування. Через те, що роз’яснення рішення Конституційного Суду з територіальної виборчої комісії надійшло пізно, переносні скриньки на більшості міських дільниць вирушили в дорогу після полудня. Кількість виборців, які голосували вдома, на кожній дільниці коливалася від кількох осіб до кількох десятків.

На виборчій дільниці №12, як розповіла голова дільничної комісії Ірина КАРАЧ, заяви про голосування вдома до рішення Конституційного Суду подали лише п’ять інвалідів першої групи. При цьому родичі двох з них не принесли завірених копій документів, залишивши в комісії разом із заявами оригінали пенсійних посвідчень: мовляв, ніколи возитися з паперами, і так залишили вдома хворих людей без нагляду.

Комісія намагалась допомогти всім виборцям реалізувати своє конституційне право. І.КАРАЧ розповіла, що сама робила копії пенсійних документів та нотаріально завіряла їх. Приватний нотаріус також з розумінням поставився до проблем цих людей і завірив копії за власний кошт. „Найголовніше було допомогти виборцям, при цьому не порушивши закон, — говорить п.Ірина. — Я в очі не бачила цих людей, не знаю, за кого вони голосували, але ж мене могли звинуватити в тому, що я допомагаю їм, бо нібито знаю, що вони підтримують мого кандидата”.

Допоки суд не скасував поправку про голосування вдома, на дільницю зверталися люди з обмеженими можливостями пересування, але не інваліди, їм доводилось відмовляти. Родичам одного з таких виборців І.КАРАЧ порадила принести про всяк випадок хоча б медичну довідку про тяжку хворобу — і як у воду дивилася, бо відповідно до роз’яснення ЦВК саме та довідка стала підставою для включення виборця у список для голосування вдома.

Чимало нарікань знову викликали списки виборців. Саме в той час, коли на 12-й дільниці перебували журналісти, один виборець скаржився, що перед голосуванням 21 листопада прізвище людини, яка давно не мешкає за вказаною у списку адресою, дільнична комісія вилучала, а тепер воно знову у списку. Голова комісії прокоментувала це так: „Списки формувались на основі тих, що використовувались 31 жовтня, і дільнична комісія не мала можливості з ними працювати, ми їх отримали з ТВК вже готові. Я ж не можу пам’ятати, кого я викреслювала 21 листопада. Але скаржаться безпосередньо нам. Я вважаю, що до 2006 року механізм складання списків має бути вдосконалено. Сподіваюсь, до того часу вже буде єдиний комп’ютерний реєстр”.


Матеріали сайту Української Народної Партії