09/30/2003
Люди гинуть за метан?

“Уряд викинув з проекту бюджету-2004 програму по деметанізації шахт, яка б дозволила запобігти численним аваріям на них”, - повідомив народний депутат України, заступник голови Бюджетного комітету, член політичної групи Української Народної Партії Валерій АСАДЧЕВ. З огляду на це, на його думку, “відомий вислів з оперної арії матиме інше, більш трагічне звучання: “Люди гинуть за метан”.

Ще під час розгляду минулорічного бюджету Валерій АСАДЧЕВ акцентував увагу на відсутності логіки в тому, що в проекті бюджету-2003 уряд заклав 75 мільйонів гривень на рятувальні роботи внаслідок аварій у шахтах, в той час як на наукові розробки, що можуть запобігти цим аваріям, - зокрема, на деметанізацію, - було відведено лише 240 тисяч гривень” (інформація прес-служби УНП від 1 жовтня 2002 р.). “Цьогорічний урядовий проект бюджету зовсім не врахував існування цієї програми”, - каже депутат. Він здивований цим фактом ще й тому, що “голова уряду – представник Донецького регіону, добре знайомий з проблемами шахтарів”.

Валерій АСАДЧЕВ повідомив, що, враховуючи велику чисельність шахтарських трагедій в Україні, які сталися через вибухонебезпечність шахт, він вніс пропозицію “виділити кошти у проекті бюджету-2004 на розробку технології дегазації вугільних пластів” і наполягатиме на цій пропозиції.


Матеріали сайту Української Народної Партії