09/16/2004
Антон БУТЕЙКО: “Домовленість про припинення Росією ПДВ-шного розбою щодо України – наслідок вимог СОТ, куди прагне вступити Росія”

Коментуючи результати самміту СНД в Астані, відомий український дипломат, заступник голови Української народної партії Антон БУТЕЙКО зазначив:

--Підписання десятків документів в Астані, як і понад тисячу раніше підписаних, нездатне вдихнути життя у такий неоімперіалістичний витвір Кремля, яким є снд*. Подібна доля очікує і на ЄЕП.

Домовленості в Астані про стягнення податку на додану вартість у взаємній торгівлі товарами за принципом країни призначення в повному обсязі без вилучень, в тому числі на природний газ та нафту, можна лише вітати. Нарешті Росія заговорила про готовність відійти від своєрідного 13-річного багатомільярдного грабунку України – щороку від цього Україна втрачала не менше 1,5 млрд. дол. США. Але така “милість” Москви не є заслугою правлячої в Україні команди. Це сталося лише в контексті переговорного процесу з Світовою організацією торгівлі, членом якої прагне стати Російська Федерація. Як відомо, СОТ вимагає від своїх членів додержання загальноприйнятої в цивілізованому світі торгівельної практики, куди не вписується поведінка Росії щодо свого “стратегічного” партнера – України. Отож Москва пішла на такий крок вимушено, лише зрозумівши безперспективність продовження ПДВ-ешного розбою.

Але росіяни, очевидно, не можуть погодитися з втратою “грабіжницьких” надходжень до своєї казни. Тому, за свідченнями ЗМІ, і компенсують свої “втрати” уже через підвищення митних тарифів, але знову ж таки – за рахунок українців.

Дійсно рівноправні стосунки України, і в торгівлі, з Росією можуть встановитися лише після зміни існуючого в Україні правлячого режиму і приходу до влади справжніх національно-демократичних, патріотичних сил. І це повинно стати в ході чергових президентських виборів”.

Довідка. Згідно зі спеціальною постановою Верховної Ради України 1991 року, назва цього утворення – союз незалежних держав – має писатися малими літерами.


Матеріали сайту Української Народної Партії