11/10/2004
Іван ЗАЄЦЬ розраховує на скасування Верховним Судом рішень ЦВК щодо припинення повноважень ТВК ТВО №100 та щодо неможливості достовірно встановити результати волевиявлення виборців у ТВО №100

Народний депутат України, перший заступник голови Української народної партії Іван ЗАЄЦЬ вважає, що до результату Віктора ЮЩЕНКА в першому турі можуть бути додані також і голоси, отримані ним у ТВО №100:

--Рішення ЦВК про неможливість достовірно встановити результати волевиявлення виборців у ТВО №100 є вже другим в ланцюгу протиправних рішень стосовно цього округу. Ці рішення в сукупності є реалізацією своєрідної технології неврахування голосів виборців в тих округах та дільницях, де переміг Віктор ЮЩЕНКО. Першим кроком було рішення ЦВК про припинення повноважень ТВК №100. Хоч закон “Про вибори Президента України” порушували лише 10 членів ТВК №100, які саботували роботу виборчої комісії ТВО №100 і відмовилися підписувати протокол про встановлення підсумків голосування в даному окрузі, ЦВК припинило повноваження всіх членів комісії, - навіть тих 16-ти членів ТВК, які добросовісно виконували свої обов’язки і підписали протокол про підсумки голосування. Ї

Приймаючи це, очевидно, незаконне рішення, ЦВК навіть проігнорувало рішення апеляційного суду Кіровоградської області, яким встановлено порушення виборчого законодавства саме 10-ма членами ТВК №100. виглядає так, що ТВК штучно створило ситуацію, в якій начебто неможливо встановити результати волевиявлення виборців в ТВО №100. Однак правове розв’язання цієї ситуації є простим і очевидним: ЦВК потрібно було б припинити повноваження лише 10-ти членів ТВК – порушників закону, а 16 членів ТВК, що залишилися б у складі територіальної комісії, утворювали б повноважний склад комісії і ухвалили б легітимне рішення про підсумки голосування в окрузі.

Навіть припинення повноважень усієї комісії не є підставою для скасування результатів голосування у ТВО №100. ЦВК була зобов’язана негайно призначити нових членів ТВК (за поданнями уже двох кандидатів – В. ЮЩЕНКА та В.ЯНУКОВИЧА – на паритетних засадах), яка б встановила підсумки голосування за наявними протоколами ДВК. Адже протоколи ДВК нікуди не ділися. Ця штучна немічність ЦВК показує її політичну заангажованість і цинічне нехтування волевиявленням понад 100 тисяч кіровоградців. Встановити за наявними протоколами ДВК підсумки голосування в ТВК №100 не становить жодних труднощів.

Безумовно, обидва рішення ЦВК (щодо припинення повноважень ТВК ТВО №100 та щодо неможливості достовірно встановити результати волевиявлення виборців у ТВО №100) будуть оскаржені у Верховному суді України. Очевидна неправомірність цих рішень дозволяє однозначно розраховувати на їх скасування”.


Матеріали сайту Української Народної Партії