03/23/2004
ЗАЄЦЬ про “збій” в політичній реформі

“Відсутність в порядку денному 23 березня закону про вибори народних депутатів свідчить про збій в політичній реформі та ухваленні змін до Конституції”, - вважає перший заступник голови Української народної партії, народний депутат Іван ЗАЄЦЬ. На думку народного депутата, до “збою” в політреформі призвели як фактори всередині України так і за її межами. Серед цих факторів Іван ЗАЄЦЬ називає три головні:

- По-перше, поїздка Президента України Леоніда КУЧМИ до Москви. Запропонована українською стороною схема збереження влади в Україні навряд чи була схвалена ПУТІНИМ”.

- По-друге, в середині так званої урядово-парламентської більшості намітилися серйозні протиріччя. В України сьогодні основною жертвою всіх задумів МЕДВЕДЧУКА-ГАВРИША-ЗАДОРОЖНОГО може стати спікер Володимир ЛИТВИН. МЕДВЕДЧУК може претендувати на посаду голови Верховної Ради, але для цього з цієї посади потрібно зіштовхнути ЛИТВИНА. Тому, я думаю, МЕДВЕДЧУК буде пробиватися у Верховну Раду через Одеський округ КИВАЛОВА. Голова президентської канцелярії планує чужими руками загребти жар, тобто провести антизаконну конституційну реформу через ЛИТВИНА, і покласти всю відповідальність за її результати на спікера.

- Також немає чіткої домовленості про перерозподіл влади між ЯНУКОВИЧЕМ, ЛИТВИНОМ та групою МЕДВЕДЧУКА. Я думаю, що ЯНКУКОВИЧ, як політик, хотів би бути кандидатом в президенти, але з іншого боку, той олігархічний клан, який він сьогодні уособлює, був би зацікавлений в тому, щоб “донецькі” пішли з уряду і отримали посаду президента, яка після політреформи в політичному плані буде не домінуючою.


Матеріали сайту Української Народної Партії