01/16/2003
Виступ Валерія АСАДЧЕВА в парламенті під час розгляду проекту закону про внесення змін до Законів України `Про місцеве самоврядування в Україні` та `Про місцеві державні адміністрації` щодо утворення спостережних комісій

ГОЛОВА. Ідемо далі за розкладом засідань. Проект Закону про внесення змін до законів України "Про місцеве самоврядування в Україні" та "Про місцеві державні адміністрації" (щодо створення спостережних комісій). Будь ласка, виконуючий обов'язки голови Державного департаменту України з питань виконання покарань Олександр Борисович Пташинський.

ПТАШИНСЬКИЙ О.Б. Шановний Володимире Михайловичу! Шановні народні депутати! Присутні! Проект закону, який подається на ваш розгляд, має за мету законодавче врегулювання порядку утворення спостережних комісій за місцем розташування установ кримінально-виконавчої системи. Пропонується внести зміни до статті 38 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", які передбачають надання повноважень щодо створення спостережних комісій виконавчим комітетам не тільки міським радам, але і сільським та селищним, і в статтю 25 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", згідно з якими повноваження щодо утворення спостережних комісій та спрямування їх діяльності будуть віднесені також до компетенції районних державних адміністрацій. (...)

ГОЛОВА. Дякую. Шановні колеги, я ставлю... Народний депутат Асадчев, будь ласка.

АСАДЧЕВ В.М. Дякую. По-перше, не зрозуміло, хто буде утримувати ці комісії, апарат цих комісій. Теж за рахунок органів самоврядування? Конституція чітко говорить, що навіть якщо держава передає повноваження, вона повинна платити за виконання цих повноважень. Жодних ресурсів самоврядуванню не передається.

Більше того, саме такі повноваження просто не можуть передаватися самоврядуванню. Не може. Держава судить іменем закону, держава утримує, а потім людина повертається в місцевість, де вона жила, і орган самоврядування повинен займатися її вихованням. Тому я вважаю, що в цій частині, це виключно повинна бути держава функція від початку до кінця. І так воно, до речі, є в інших країнах. Дякую.

16.01.2003 р.


Матеріали сайту Української Народної Партії