07/24/2006
КОСТЕНКО: `Криза в Україні є подвійною: криза політична і криза моральна`

"Криза в Україні є подвійною: криза політична і криза моральна. Це – найстрашніше," – такий головний висновок після термінового повернення з відпустки зробив лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО щодо ситуації в Україні.

Він назвав ще три характерні риси нинішньої ситуації.

"Якщо у 90-му суспільство було єдине (головним було питання державної незалежності), то зараз воно роз’єднане – і щодо політичних симпатій, і щодо геополітичних пріоритетів, і щодо національних", - зазначив КОСТЕНКО.

Окрім того, "більшість місць у парламенті належить трьом мегаблокам – Партії регіонів, "Нашій Україні" та БЮТ, за списками яких пройшли представники крупного (притому неукраїнського) капіталу та олігархічних кланів". КОСТЕНКО зазначає, що оскільки "вони платили великі гроші за місце у списку не для того, щоб захищати в парламенті інтереси народу, а щоб обстоювати свої власні економічні інтереси", то "у цьому парламенті не представлені інтереси 2/3 суспільства".

Нарешті, "національно-демократичні сили опинилися поза Верховною Радою, - вперше за історію незалежності у парламенті нема кому відстоювати інтереси українців", оскільки "ті, хто зараз називає себе "патріотами", у минулому скликанні вносив законопроекти про надання російській мові статусу державної".

"Я провів низку консультацій з представниками різних політичних сил України та державної влади. На жаль, мій висновок підтвердився: боротьба за владу йде заради власного збагачення, а не суспільних інтересів. Люди розчаровані в моральних якостях політиків і не вірять їм. Фактично, це колапс", - зазначив Юрій КОСТЕНКО.


Матеріали сайту Української Народної Партії