09/10/2003
УНП вимагає створення слідчої комісії Верховної Ради з приводу розслідування трагічної смерті Івана Гавдиди. Виступ Ярослава Джоджика у парламенті

Шановний Володимир Михайловиче!

У ніч з 29 на 30 серпня перестало битися серце щирого патріота України, відданого сина землі Тернопільської – Івана Гавдиди. Підла рука вбивці обірвала життя голови депутатської фракції “Наша Україна” в Тернопільській обласній рада, одного із провідників Організації українських націоналістів.

Ми, колеги і друзі Івана, фракція “Наша Україна” щиро сумуємо за непоправною втратою. І ми не менше щиро обурюємося діями правоохоронних органів та слідства у справі розслідування його вбивства, яке правоохоронці розглядають як наслідок падіння на асфальт.

Чи вірите Ви у те, що людина у розквіті сил, а Іванові було лише 36!! Років могла померти від падіння.?!! Причому впасти так, щоб медики зафіксували пролом черепа.?!!

Іван був весь у крові …- навряд чи можна було так побитися, просто впавши!!

Однак, як повідомили в центрі громадських зв”язків УВС у м.Києві у листі, направленому на ім’я голови Верховної Ради В.Литвина, “додатково до версії самостійного падіння, виявлені і інші факти, які не підтверджують насильницьку смерть потерпілого.

Натомість близький друг потерпілого, народний депутат 2 і 3 скликань, Михайло Ратушний стверджує, що йому судмедексперти причину смерті змалювали по-іншому – смертельне поранення було завдано тупим предметом у ділянку потилиці. Так вважають і слідчі, які безпосередньо займаються розслідуванням.

Але бачимо є серйозна різниця у поглядах керівництва УВС і безпосередніх виконавців. Вже не один раз в нашій історії були випадки, коли ще до початку слідства керівництво МВД заявляє про версію, а потім змушує підлеглих слідувати цій версії.

Де ж схована правда у цьому випадку – це хоче з’ясувати родина загиблого, це хочуть друзі та колеги загиблого. Зрештою, вся Тернопільщина, яка до глибини душі обурена цим вбивством. А зважаючи на те, що Гавдида був не просто депутатом обласної ради, а головою депутатської фракції “Наша Україна”, одним із чільних діячів ОУН та видатним громадсько-політичним діячем краю, ми розглядаємо його смерть як політичне вбивство та спробу залякування опозиції напередодні президентської кампанії.

Тому, друзі та колеги Івана, звертаємося до Верховної Ради з вимогою створити депутатську слідчу комісію з розслідування обставин загибелі голови фракції “Наша Україна” Тернопільської обласної ради. Івана Гавдиди. Досвід показує, що участь парламенту у розслідуванні резонансних справ допомагає правоохоронцям чесніше та відданіше виконувати свою справу.

Шановні колеги! Я звертаюся до Верховної Ради з проханням про включення до порядку денного і прийняття Постанови 4133 про утворення слідчої комісії!


Матеріали сайту Української Народної Партії