03/23/2007
УНП та НРУ вимагають в ГПУ справедливого розслідування справи Чорновола

В четвер, 23 березня 2007 року о 9.00 Українська народна партія та Народний рух України пікетували Генеральну прокуратуру України з вимогами не припиняти розслідування справи Чорновола, а знайти і покарати винних.
Близько трьох сотень пікетувальників, членів УНП та НРУ прийшли в четвер о 9.00 під Генеральну прокуратуру України, аби висловити свою незгоду із її висновками про те, що смерть голови Народного руху є випадковістю. Учасники акції тримали транспаранти «Вбивці повинні бути покарані!», «Закриття справи Чорновола – ганьба для ГПУ», «Ні закриттю слідства про вбивство Чорновола!», «Бандитам – тюрми!» та інші. Під час пікетування члени УНП та НРУ перекрили проїзд вулицею Різницькою.
Як заявив член Центрального проводу УНП, політв’язень та близький друг Чорновола Олесь ШЕВЧЕНКО, «цим перекриттям дороги ми хочемо привернути увагу української громадськості та Генпрокуратури до того, що справа Чорновола і досі не розкрита», а навіть більше - «все йде до того, що вона буде закрита із формулюванням «нещасний випадок», - обурювався політв’язень.
У пікетуванні взяли участь голова Київської міської організації УНП Євген ЖОВТЯК та колишній голова НРУ Геннадій УДОВЕНКО.

Довідково: В’ячеслав Чорновіл загинув 25 березня 1999 року в автокатастрофі в Київській області під Борисполем. Автомобіль, у якому він повертався з Кіровограда, на великій швидкості зіткнувся з вантажівкою із причепом, яка розверталася. 19 березня 2007 Генеральна прокуратура України заявила, що не знайшла підтвердження версії убивства В’ячеслава Чорновола. Як повідомив слідчий з особливо важливих справ Генпрокуратури Ігор КРИНІН у понеділок на прес-конференції в Києві, у неділю з Польщі був отриманий висновок експертів, який підтвердив попередні висновки експертів, зроблені в Україні. Відповідно до них не було знайдено ніяких підтверджень версії убивства Чорновола. Разом з тим слідчий підкреслив, що на даний момент слідчі дії ще тривають і результати будуть оприлюднені наприкінці березня.


Матеріали сайту Української Народної Партії