11/30/2004
Юрій КОСТЕНКО: “Пане ЛУЖКОВ, їдьте на Куріли і оберігайте свою територіальну цілісність, а не в Україну, бо це суверенна держава”

Прямий ефір на УТ-1, 29.11.04 р.

(...) Ведучий: Ми обговорюємо об‘єднавчі ідеї, які допоможуть не привести до громадянського зіткнення і розколу України.

Юрій КОСТЕНКО: Перш за все, усі ці ідеї мають базуватися на праві і Конституції України. Тоді можна знаходити будь-яке порозуміння і шукати компроміс через згоду. Те, що відбувається останніми днями, вийшло за правові межі. З одного боку, чинна влада звинувачує, що саме внаслідок дій опозиції склалася така ситуація. Але я, як учасник усіх подій, пов‘язаних із нашою помаранчевою мирною революцією, хочу сказати, що ми за межі Конституції і права у своїх діях не виходили. Ми оголосили загальнополітичний страйк, але ці питання врегульовані чинним законодавством і за межі закону ми не виходили.

З іншого боку, давайте подивимось, що робить влада, Президент, який є гарантом Конституції. Своєю бездіяльністю він поставив під загрозу територіальну цілісність держави. Якби він дотримувався букви закону, то вже сьогодні були б звільнені голови Харківської, Донецької, Луганської обласних адміністрацій. Якби Генеральний прокурор не служив донецькому клану, то вже сьогодні проти цих осіб, що порушують територіальну цілісність України, були порушені кримінальні справи. Якби прем‘єр-міністр замість того, щоб проводити з‘їзди, спрямовані на сепаратизм в Україні, дотримувався Конституції і букви закону, то ніколи б ці так звані зібрання у Севєродонецьку не відбулися.

Можна знаходити вихід із кризи тільки у тому випадку, коли всі будуть дотримуватися норми і духу закону.

І останнє. МЗС зробило сьогодні абсолютно незрозумілого змісту заяву щодо втручання представника Росії, мера Лужкова у внутрішні справи. Хотів би особисто звернутися до пана Лужкова із спеціальною заявою. Я, пане Лужков, розумію, що ви вчилися не на законах, а на творах Леніна, Сталіна, Троцького. Я чудово розумію, що для Вас міжнародно-правові документи – це газетні публікації. Ви не знаєте, що таке права людини і що таке демократія. Той клан, що Ви створили у Москві, базується не на силі закону, а на законі сили. Як альпініст, я маю дуже багато друзів у Росії, вони щоденно мені телефонують і просять лише одне: Юра, тримайтеся, переможе в Україні демократія, ми маємо світло у кінці російського тунелю, бо тоді, впевненні, поступово і Росія стане демократичною країною, але якщо ви впадете, то і у Вас і в Росії на довгі десятиліття буде панувати терор, диктат країни не матимуть майбутнього. Пане Лужков, у Вас є проблеми щодо демократії в Росії, їдьте у Чечню і переконуйте, щоб цей свободолюбивий народ поважав російську “демократію”, їдьте на Куріли і оберігайте свою територіальну цілісність, але не їдьте в Україну, бо це суверенна держава. Якщо Ви ще раз спробуєте своїми діями загрожувати територіальній цілісності, ми гарантуємо – знайдемо правові методи захисту нашої держави від таких політиків. (...)

УТ-1, 29 листопада 2004 р.

Матеріали сайту Української Народної Партії