01/13/2006
УНП заявила про те, що вона була і залишається опозиційною силою в парламенті і вимагає від парламентської більшості забезпечення прав опозиції

“Українська народна партія була і залишається опозиційною силою в парламенті”, - заявив народний депутат України, заступник голови комітету ВР з питань бюджету, уповноважений представник фракції УНП Валерій АСАДЧЕВ. А саме: “УНП – пропрезидентська партія, але за парламентсько-президентської форми правління, ми є в опозиції до парламентської більшості, яку очолює Володимир ЛИТВИН, і в якій тепер знаходяться комуністи, Регіони, блок Юлії ТИМОШЕНКО, блок Володимира ЛИТВИНА, СДПУ(о)”. З огляду на це, Валерій АСАДЧЕВ вимагає від парламентської більшості забезпечення прав, які опозиція має у будь-якій демократичній державі з парламентсько-президентською формою правління: права на виступи, на створення тіньового Кабміну, керівних посад у Комітетах з питань регламенту, бюджету та свободи слова. Свою позицію Валерій АСАДЧЕВ пояснює наступним чином:

-- До 1 січня 2006 року Україна була країною з президентською формою правління, в якій Президент був тією особою, котра безпосередньо впливала на виконавчу владу. Він формував Уряд і, відповідно, ніс відповідальність за його дії.

З 1 січня 2006 року, після вступу в дію Конституційної реформи, Україна стала парламентсько-президентською країною, де роль Президента змінюється. Він стає лише Гарантом Конституції і не має жодного відношення до виконавчої влади.

Скориставшись цим, парламентська більшість відправила Уряд у відставку.

Українська народна партія і фракція в парламенті не заперечує цього права та статусу більшості. Але ми вимагаємо, щоб більшість не заперечувала свою відповідальність за ситуацію в країні та забезпечила дотримання прав опозиції”.


Матеріали сайту Української Народної Партії