07/28/2006
Валерій АСАДЧЕВ пропонує підписати Конституційну Угоду і заборонити змінювати Основний Закон найближчі 50 років

«Підписати Конституційну Угоду між Президентом і парламентом для врегулювання взаємовідносин на сучасному етапі і закладання перспективи прийняття нового тексту Конституції», - пропонує голова Полтавської обласної державної адміністрації, представник Української народної партії Валерій АСАДЧЕВ. Головними питаннями, на які треба було би звернути увагу при її підписанні, на його думку, могло би бути «визначення центру прийняття рішень, розподіл функцій між парламентом, урядом і президентом, чинники стримувань і противаг, чинники контролю».

«У 1995р в Україні вже був прецедент, коли політична криза «розрулювалась» шляхом підписання Конституційної Угоди між Президентом і парламентом. Тоді, навіть за наявності діючої Конституції до прийняття нової, фактично працювала Конституційна Угода», - нагадує Валерій АСАДЧЕВ. Він проводить аналогію з днем сьогоднішнім, «оскільки зараз всі бачать, що зміни до Конституції фактично призвели до її руйнування, стали причиною кризи та не дають можливість функціонувати Конституційним інституціям, виходом із цієї ситуації може стати підписання нової Конституційної Угоди до моменту ухвалення нового тексту Основного Закону». «Конституційна Угода могла би бути компромісом на певний термін, до розробки нової редакції Конституції», - вважає він.

Разом з тим, Валерій АСАДЧЕВ наголошує, «важливою складовою майбутньої Конституції повинна стати заборона змінювати її принаймні найближчі 50 років».


Матеріали сайту Української Народної Партії