07/28/2004
Євген ЖОВТЯК: “Кілька політиків можуть на власному сумному досвіді порадити ЯНУКОВИЧУ, що не слід недооцінювати власні проблеми з правописом”

Аннали світової політики містять кілька випадків, коли труднощі з орфографією пришвидшили кінець чи занепад політичної кар‘єри відомих персонажів, нагадує член парламентського Бюджетного комітету, член політичної групи Української народної партії Євген ЖОВТЯК, у зв‘язку з тим, що один з кандидатів у президенти України допустився відразу двох помилок у написанні власної посади - слова „прем‘єр-міністр”.

Найгучніший на часі випадок, нагадує Євген ЖОВТЯК, стався із колишнім віце-президентом США Деном КВЕЙЛОМ (який обіймав цю посаду за часів Президента БУША-старшого). 15 червня 1992 року в початковій школі міста Трентон з паном КВЕЙЛОМ стався конфуз, який перевів його і не без того не дуже блискучу політичну кар‘єру у штопор. 12-річний шестикласник Уїльям ФІГЕРОА у присутності віце-президента абсолютно безпомилково вивів на класній дошці слово „картопля” – “potato” в англійському правописі. Однак Ден КВЕЙЛ вказав хлопчині на помилку в правописанні, оскільки, на переконання віце-президента, вищезгадане слово обов‘язково має містити кінцеву літеру „е” і писатися як „potatoe”. Така впевненість і вільне обгодження із правописом дуже дорого коштували КВЕЙЛУ і, як згодом виявилося, самому президенту БУШУ-старшому.

Того ж вечора цей випадок був на всіх американських телеканалах в передачах усіх найвідоміших тамтешніх коміків. Відтоді згадка про колишнього віце-президента неодмінно асоціююється зі словом “potatoe” (див. знімок одного із численних гумористичних жетонів), а чотири місяці по тому пара БУШ-КВЕЙЛ беславно поступилася на президентських перегонах КЛІНТОНУ-ГОРУ.

Щоби не наступати на граблі КВЕЙЛА, Євген ЖОВТЯК радить передвиборчому штабу ЯНУКОВИЧА та просто всім охочим відвідати сторінку, де детально описано орфографічний конфуз від 15 червня 1992 та його роль у занепаді політичної кар‘єри Дена КВЕЙЛА. http://www.capitalcentury.com/1992.html


Матеріали сайту Української Народної Партії