11/29/2004
Народний депутат просить Генпрокуратуру та СБУ внести протест на рішення позачергової сесії Харківської облради

“Притягнути до відповідальності голову Харківської обласної державної адміністрації Євгена КУШНАРЬОВА, який був ініціатором ухвалення антиконституційних рішень, та внести протест на рішення позачергової сесії Харківської обласної ради від 26 листопада 2004 р.” просить у Зверненні, направленому до Голови СБУ та Генерального прокурора України, член Парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, член політичної групи Української народної партії у фракції В.Ющенка Сергій ОЛЕКСІЮК.

Підставою для звернення, за словами народного депутата, “стали рішення позачергової сесії Харківської обласної ради, що відбулася 26 листопада 2004 року, на якій було ухвалено кілька антиконституційних рішень – зокрема, рішення про підпорядкування Харківській обласній раді і її виконавчому комітету обласного управління МВС України і МНС України, а також про припинення з 27 листопада 2004 року відрахувань до Державного бюджету України, що суперечить Конституції України і чинному законодавству”.

“Після озвученої у п’ятницю заяви про від’єднання Харківської області від єдиної держави Україна і проведення референдумів, я як народний депутат вимагаю негайно притягнути КУШНАРЬОВА до кримінальної відповідальності згідно чинного законодавства – за статтею 110 Кримінального кодексу України”, - повідомив Сергій ОЛЕКСІЮК в спеціальному інтерв’ю журналісту ініціативи «Правда переможе!» Михайлині Скорик.

Народний депутат переконаний, що “рішення Харківської обласної ради та КУШНАРЬОВА можна розцінити як намагання узурпувати на території Харківської області державну владу, а заклики до припинення відрахувань до Державного бюджету – як нанесення шкоди економічній безпеці України, що теж є кримінальним злочином”.

Довідка (за матеріалом Михайлини Скорик, журналістська ініціатива «Правда переможе!»)

Незаконні дії керівників східних областей підпадають під 110 статтю Кримінального кодексу України „Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України”. Цитуємо її повністю:

1. Умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України ( 254к/96-ВР ), а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, - караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.

2. Ті самі дії, якщо вони вчинені особою, яка є представником влади, або повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі, - караються обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, які призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків, - караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років.


Матеріали сайту Української Народної Партії