10/31/2006
На Миколаївщині НРУ та `Собор` висловили готовність об`єднуватися в єдину праву партію лише після команди `згори`

Готовність об'єднатися в єдину праву партію лише після команди "згори" висловили представники Миколаївських обласних організацій НРУ та УРП "Собор". Таке рішення вони повідомили за результатами "круглого столу" правих партій області через тиждень після його проведення в усній розмові з головою Миколаївської обласної організації УНП Юрієм ШИРКОМ. Миколаївський "круглий стіл" відбувся в рамках загальноукраїнської ініціативи Української народної партії з початку переговорів про створення єдиної правої партії. Такі "круглі столи", що мають визначити ступінь готовності правих в різних регіонах країни до об'єднання, до кінця листопада відбудуться в усіх областях України.

До участі у миколаївському "круглому столі" були запрошені керівники обласних організацій НРУ, ПРП, «Собор», ГП "Пора", КУН, «Україна соборна». А участь, окрім голови Миколаївської УНП Юрія ШИРКА, взяли лише троє: голови Миколаївських обласних НРУ – Юрій ДІДЕНКО, ПРП – Михайло ЗОЛОТУХІН, УРП «Собор» - Анжела ПІЛЯЄВА. Як повідомив Юрій ШИРКО, представник ПРП наголосив, що партія уже підписала угоду з БЮТ про спільну діяльність в рамках розширеного блоку Юлії Тимошенко, а керівники обласних НРУ та "Собору" під час обговорення погодилися з потребою об’єднання в єдину політичну силу та з механізмом «знизу догори». Саме таку позицію було запропоновано зафіксувати у резолюції "круглого столу".

"Спочатку до проекту резолюції представник НРУ висловив зауваження, однак після того, як вони повністю були враховані, він попросив час для консультацій з керівництвом партії. Через тиждень у режимі телефонної розмови Юрій ДІДЕНКО повідомив, що може підписати цю резолюцію лише після того, як буде команда «зверху». Від "Собору" прийшла листовна відповідь, що вони не можуть зараз підписати резолюцію з докладною аргументацією, яка зводилася до того ж, що й аргументи миколаївського НРУ," – повідомив Юрій ШИРКО.

На сьогодні в 12-х (з 16) районах Миколаївської області – Первомайському, Веселинівському, Очаківському, Вознесенському, Жовтневому, Березанському, Кривоозерському, Врадіївському, Снігурівському, Миколаївському, Доманівському, Новоодеському – уже були проведені аналогічні «круглі столи». За інформацією Юрія ШИРКА, керівники районних організацій майже одностайно висловились за об’єднання, - але після того, як отримають чи то команду, чи то згоду від обласного керівництва своїх партій.


Матеріали сайту Української Народної Партії