02/24/2004
Борис ЗАГРЕВА: “Методи, які використовує Волинська обласна адміністрація щодо стабілізації цінової ситуації на продовольчому ринку області, є методами радянської планової економіки”

Волинська обласна адміністрація видала розпорядження, відповідно до якого встановлено граничний рівень торговельних надбавок для суб’єктів підприємницької діяльності усіх форм власності, тобто цим самим обмежено рівень рентабельності для підприємств, які виробляють борошно, хліб, макарони, ковбасні вироби, крупи, олію, цукор, також обмежено граничний рівень торгівельних надбавок для суб’єктів підприємницької діяльності, які займаються реалізацією цієї продукції. “Це розпорядження є втручанням органів державної влади в діяльність підприємницьких структур, воно не вирішує проблему, а лише створює для споживачів видимість стабільності цін на продовольчому ринку”, – вважає народний депутат, голова Волинської обласної організації УНП Борис ЗАГРЕВА.

Наприкінці минулого року в масштабах держави кожна область встановлювала рівень рентабельності, що, принаймні, у Волинській області призвело до того, що y дрібних торгових точках зникли з полиць харчові продукти першої необхідності – реалізаторам стало не вигідно їх закуповувати. Повторне обмеження буде діяти до 1 липня 2004 року.

“Нинішня влада не навчилася процеси контролю за цінами здійснювати на такому рівні, як це робиться в європейських державах – впливати на рівень цін шляхом викупу частини цієї продукції під час збору врожаю, регулювати реалізацію цієї продукції, поставляючи на ринок відповідну кількість борошна чи зерна у період, коли можливий ріст цін, давати певні дотації, – коментує причини ситуації Борис ЗАГРЕВА. – Окрім того, держава повинна підтримувати експорт цієї продукції, аби рівень цін для товаровиробника теж не падав”.

Народний депутат вважає, що “методи, які використовує Волинська обласна адміністрація щодо стабілізації цінової ситуації на продовольчому ринку області є методами радянської планової економіки, які для переважної більшості громадян є нерезультативними, і в той же час призводять до збагачення окремих підприємств, а ті підприємства, які мають і так низький рівень рентабельності, можуть збанкрутувати”.

“Замість того, щоб у такий спосіб впливати на ціни в Україні, держава повинна була б дбати про підвищення рівня заробітної плати та пенсій. Це той реальний механізм, який би дозволяв у разі росту цін, інфляції передбачати кошти на покриття цього дисбалансу,” – відзначив Борис ЗАГРЕВА.


Матеріали сайту Української Народної Партії