10/31/2006
Праві на Донеччині створюють консолідований політичний рух та оголошують про перехід в опозицію до місцевої влади

Протокол про намір утворення в Донецькій області правого громадсько-політичного об’єднання партій та громадських організацій національно-демократичного спрямування підписали за результатами „круглого столу” обласні організації правих політичних партій Донеччини. Учасники зібрання узгодили ряд спільних позицій щодо принципів такого об’єднання і умов його діяльності в форматі Громадської опозиції до місцевої влади та прийняли звернення до обласної влади щодо підтримки ініціативи героя України, ректора Донецького Національного університету, голови Донецької обласної організації ВУТ „Просвіта” ім.Шевченка Володимира ШЕВЧЕНКА про відзначення Дня пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій. "Круглий стіл" відбувся в рамках загальноукраїнської ініціативи Української народної партії з початку переговорів про консолідацію правих сил з перспективою створення єдиної правої партії. Такі "круглі столи", що мають визначити ступінь готовності правих в різних регіонах країни до об'єднання, до кінця листопада відбудуться в усіх областях України.

З 15 обласних організацій політичних партій, запрошених УНП до діалогу на Донеччині, участь у «круглому столі» взяли представники 11 політичних сил: НРУ, КУН, ХДС, УРП «Собор», ГП «ПОРА», ПРП, ВО «Свобода», УНА, ПРП, ПП „Україна соборна”.

10 з них (усі, за винятком ВО „Свобода”) підтримали рішення "визнати, що в умовах політичної відповідальності Партії регіонів (за підсумками виборів 2006 року) за результати своєї роботи у місцевій владі і відсутності дієвої та конструктивної опозиції в місцевих представницьких органах влади є своєчасним та необхідним створення громадсько-політичного об’єднання правих сил на обласному та місцевому рівнях, яке візьме на себе функції Громадської опозиції до діючої влади на місцях".

У документі зазначено, що "в своїй діяльності Громадська опозиція буде спиратися виключно на законодавчо визначені шляхи впливу територіальних громад на місцеву владу через проведення загальних зборів громадян за місцем проживанням, проведення загальних зборів членів територіальної громади, проведення місцевих референдумів з метою ініціювання розгляду місцевими радами злободенних питань в порядку місцевої ініціативи, заслуховування представників влади на громадських слуханнях тощо".

У розвиток цих рішень представники правих політичних партій прийняли кілька погоджених позицій щодо основних засад створення та функціонування громадської опозиції на рівні місцевого самоврядування; необхідності посилення владних повноважень територіальних громад та збільшення можливостей їх впливу на місцеву владу; можливості та принципів формування об’єднаної правої політичної партії.

За словами голови Донецької обласної організації УНП Олександра КЛИМЕНКА, „зроблено перший важливий крок задля об’єднання всіх мислячих людей з національно-демократичними поглядами навколо головної мети – розбудови в Донеччині базових засад громадянського суспільства, що полягають в наявності сильних організованих територіальних громад, які, в свою чергу, мають стати основним джерелом влади у системі місцевого самоврядування і здійснювати реальний вплив (контроль) на своїх представників у місцевих органах влади”.

Згідно з рішенням учасників "круглого столу", досягнуті спільні позиції будуть закріплені в середині листопада підписанням угоди про утворення правого громадсько-політичного об’єднання.


Матеріали сайту Української Народної Партії