09/09/2003
Валерій АСАДЧЕВ не погоджується з урядом, що 555 дорівнює 15

“185 грн. помножити на 3, буде 555 грн., а не 15”, - переконаний народний депутат України, заступник голови Бюджетного комітету, член політичної групи Української Народної Партії фракції “Наша Україна” Валерій АСАДЧЕВ. Поділяючи переконання депутата, сьогодні народними депутатами був підтриманий його депутатський запит до прем’єр-міністра України Віктора ЯНУКОВИЧА щодо “невиконання вимог, які містяться в законі України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
“Розмір одноразової допомоги, яка надається “чорнобильцям” при їх відселенні (переселенні) на нове місце проживання дорівнює трьом мінімальним зарплатам на кожного члена сім’ї (ст. 36 ЗУ “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”), - йдеться в запиті. - Причому ст. 67 цього ж закону вимагає від Кабміну підвищення цієї суми відповідно до зміни індексу вартості життя і зростання мінімальної заробітної плати”.
Втім, на переконання Валерія АСАДЧЕВА, “вимоги законодавства не виконуються: Кабінет Міністрів не підвищував розмір вказаної допомоги з 1996 року, тож на сьогодні сума допомоги складає 1570 тис. грн., тобто близько 15 гривень. І це у той час, коли розмір мінімальної заробітної плати затверджений на 2003 рік у розмірі 185 гривень”, - наголошує депутат.


Матеріали сайту Української Народної Партії