10/08/2004
Євген ЖОВТЯК: “Прострочена заборгованість “Украгролізингу” за простроченими кредитами становить суму, що адекватна місячній потребі у коштах Пенсійного фонду. Але уряд пропонує у бюджеті-2005 погодитися на надання нової урядової гарантії тому ж “Украгролізингу” на суму 100 млн. доларів”

Координаційний комітет по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю при Президентові України констатував порушення законності з боку ВАТ Національна акціонерна компанія “Украгролізинг” при здійсненні лізингової діяльності з сільськогосподарською технікою. Як встановив комітет, внаслідок зазначених порушень сума недотриманих державою коштів за передану в лізинг техніку станом на 1 вересня 2004 р. становила понад 253 млн. грн., а заборгованість перед українськими виробниками такої техніки – близько 63 млн. грн. Окремо зазначено ганебну ситуацію із погашенням заборгованості за використання сільськогосподарської техніки, придбаної за іноземні кредити, одержані під гарантії уряду. Так, починаючи з 1994 року, позичальники таких кредитів відшкодували державі лише 180 із 948 отриманих млн. дол. США, або тільки 19%, а прострочена заборгованість за ними становить вже 4,1 млрд. грн.

Член парламентського Бюджетного комітету, представник політичної групи Української народної партії Євген ЖОВТЯК вважає таку, на перший погляд, грізну констатацію повного безладу у забезпечення селян сільськогосподарською технікою нічим іншим, як “потрясінням повітря”. Зокрема, аналізуючи ситуацію, народний депутат зазначив:

--Як можна серйозно ставитися до таких заяв, якщо, з одного боку, увагу Президента привертають до того, що прострочена заборгованість “Украгролізингу” за простроченими кредитами становить суму, що адекватна місячній потребі у коштах Пенсійного фонду, а в той самий час уряд пропонує в контексті проекту бюджету на 2005 рік (291-ша сторінка пояснювальної записки) ...погодитися на надання нової урядової гарантії на суму 100 млн. (!) доларів тому ж “Украгролізингу” для забезпечення “заходів по операціях фінансового лізингу вітчизняної сільгосптехніки”?

Що це? Ліва рука виконавчої влади не відає, що творить права? Чи так важко відмовитися від звички отримувати дармові кредити за рахунок платників податків? Свого часу, охочих до цієї звички відучив уряд Віктора ЮЩЕНКА”.


Матеріали сайту Української Народної Партії