02/26/2007
Львівська молодь вимагала від міських депутатів запровадити «День захисника України» замість «Дня защітніка Отєчєства»

«Ви за «Дєнь защітніка Отєчєства» чи за «День захисника України»?», «Українська молодь за День захисника України 14 жовтня», «Українському народу – українське свято», - з такими плакатами вийшли у Львові 22 лютого на площу перед Ратушею, під час сесії міськради, учасники молодіжної громадської акції «Відновимо історичну справедливість». Молодіжні організації Львова вимагали від депутатів Львівської міської ради запровадити щорічне відзначення Дня захисника України 14 жовтня на території м. Львова, а згодом і по всій Україні.
Молодь вважає несправедливістю відзначення 23 лютого, колишнього свята радянської армії, як Дня захисника Вітчизни, та ігнорування 14 жовтня – дня українського козацтва та дня народження УПА.
Акцію ініціювали Центр національного відродження ім. С. Бандери та Львівська міська організація Українська Народна Молодь, які виступили з протестом проти святкування «Дня защітніка Отєчєства» і пропонують перенести це свято у часі на 14 жовтня.
«Мабуть, абсурдність у нашій країні вже давно не новина, – заявив голова Львівської міської організації УНМ Олег КОТИС, – коли для відзначення дня захисника Вітчизни обрано 23 лютого, колишній день радянської армії. Як наслідок день, вшанування захисників радянської Росії перетворився у День чоловіка-захисника, мужнього лицаря, коли дівчатка в школі вітають своїх однокласників та дарують їм подарунки».


Матеріали сайту Української Народної Партії