Секретар Парламентського комітету з питань безпеки та оборони, член політичної групи Української народної партії Георгій МАНЧУЛЕНКО вважає, що Збройні сили України “складають загрозу життю та здоров’ю українським громадянам”. Про це він заявив, коментуючи трагедію, яка сталася під Мелітополем. Зокрема, в інтерв’ю журналістам в кулуарах Верховної Ради народний депутат заявив:
- Для нас головне розібратися в причинах трагедії. Це вже друга подібна трагедія. Перша сталася в Артемівську. З подій в Артемівську не було зроблено висновків. Як на мене, потрібно створити міжвідомчу комісію, яка б зайнялася вивченням ситуації на всіх складах ракетно-артилерійського озброєння, яких в Україні є більше двохсот.
Зараз, як не прикро це визнавати, Збройні сили України самі складають загрозу життю та здоров’ю українських громадян. Підтвердженням цьому може слугувати наступний факт. Ще 9 березня цього року Верховний головнокомандувач ЗСУ дав доручення конкретно по базі під Мелітополем вжити всіх заходів для недопущення непередбачуваних ситуацій. МАРЧУК мав проінформувати Президента України про це до 5 квітня. У своєму листі від 6 квітня Євген МАРЧУК інформує Президента, що комплекс заходів та необхідні роботи проведені для убезпечення цих складів від форс-мажорних обставин. Як бачимо, через місяць на цій базі сталася трагедія. Складається враження, що втрачені важелі управління військами у зв’язку з так званим реформуванням.
Для мене є незрозумілою також теза МАРЧУКА, що трагедія під Мелітополем є наслідком того, що не проводяться глибокі реформи в ЗСУ. Це перекладання із хворої голови на здорову та уникнення персональної відповідальності. Тому що підтримання порядку, дисципліни та високого ступеню техніки безпеки на таких об’єктах – повсякденна вимога життєдіяльності Збройних Сил будь-якої країни, в тому числі і України. Реформування – проблема іншого порядку. Це комплексний підхід, який визначається ступенями загроз, викликів та небезпек, ситуацією по периметрах українського кордону та іншими чинниками. На підставі цього робляться наукові висновки та формується військова доктрина. Тому змішувати ситуації пов’язану із трагедією під Мелітополем і реформуванням ЗСУ це, на мій погляд, спроба уникнути відповідальності”.
|