06/26/2006
На ЧЕРВОНІЯ нове керівництво Рівненщини напустило `Беркут`, а голова облради намагався бити його ногами під час урочистостей на Козацьких могилах у Берестечку

Бійців «Беркута" було кинуто на голову Рівненської обласної організації УНП, екс-губернатора Рівненщини Василя ЧЕРВОНІЯ, народного депутата IV скликання Юрія ШИРКА сьогодні, 25 червня, під час мітингу на Козацьких могилах у Берестечку. Нині вони є відповідно депутатами Рівненської обласної та міської Рад. Під удари потрапили також депутат Львівської облради Олег ТЯГНИБОК та Богдан БЕНЮК.

Існує аматорський відеозапис інциденту.

Інцидент стався після традиційного молебня по загиблих козаках, що відбувся в Георгіївській церкві. Василь ЧЕРВОНІЙ та Юрій ШИРКО мали намір піднятися на трибуну, з якої під час мітингів в останні 17 років традиційно виступали представники влади, політичних партій та громадських організацій. "Голова облради О.ДАНИЛЬЧУК, який, побачивши цей намір, терміново повернувся на сцену, хоча йшов покладати квіти, почав ногами бити В.ЧЕРВОНІЯ, не даючи йому зі сходів піднятися на сцену. Після цього на нас кинулися бійці "Беркута" і почали гамселити. Це відбулося в присутності голови Рівненської ОДА В.МАТЧУКА. Свідками були близько 10 тисяч учасників урочистостей", - повідомив Юрій ШИРКО.

Наслідком цієї "зустрічі з новою демократичною владою" (В.МАТЧУК представляє НСНУ, О.ДАНИЛЬЧУК – БЮТ), за словами Ю.ШИРКА, стали численні синці, розірваний одяг та взуття депутатів.

Представники УНП мали намір виголосити на мітингу звернення до Президента ЮЩЕНКА та до Ю.ТИМОШЕНКО.

"Хіба ви бачили хоч коли-небудь, щоб я виставляв "Беркут" під час урочистостей на Козацьких могилах?" – риторично запитав Василь ЧЕРВОНІЙ у представників місцевого державного телебачення під час інтерв'ю.

"Такої ганебної події на Козацьких могилах не було ніколи", - зазначив Юрій ШИРКО.

Олександр ДАНИЛЬЧУК, представник БЮТ, раніше мав спільний бізнес з І.БАКАЄМ та О.АБДУЛЛІНИМ.

В.МАТЧУК, представник НСНУ, змінив на цьому посту Василя ЧЕРВОНІЯ наприкінці травня. Він причетний до фірми "Реноме", проти котрої близько півроку тому порушено кримінальну справу.

Учасники мітингу засвистали О.ДАНИЛЬЧУКА, коли він після інциденту виголошував свою промову.

Представники УНП виголосили перед учасниками мітингу два звернення: до Президента В.ЮЩЕНКА – відправити у відставку міністра внутрішніх справ Ю.ЛУЦЕНКА, який рік тому на Козацьких могилах обіцяв, що "всі бандити сидітимуть у тюрмах", але не виконав своїх обіцянок, а також голову Рівненської ОДА В.МАТЧУКА, який спричинив побоїще під час святкувань; до Ю.ТИМОШЕНКО – відкликати з депутатів облради О.ДАНИЛЬЧУКА, якщо вона справді є прихильницею демократії та чистоти лав свого блоку.

Василь ЧЕРВОНІЙ має намір подати до суду на голову облради О.ДАНИЛЬЧУКА.

Довідково.

· Урочистості на Козацьких могилах в Берестечку проводяться з 1989 року. Ініціаторами виступили Василь ЧЕРВОНІЙ і Євген ШМОРГУН, і з того часу Рівненська обласна організація УНП проводила урочистості щороку. Торік, під час керівництва областю Василя ЧЕРВОНІЯ, урочистості на Козацьких могилах відбулися на державному рівні.

· Одразу після вступу на пост голови Рівненської ОДА В.МАТЧУК вимагав від 11 голів районних державних адміністрацій – представників УНП негайно написати заяви на звільнення, погрожуючи в іншому разі "накопати" на кожного. Саме це – "накопати, аби звільнити" – є зараз, за оцінками представників УНП на Рівненщині, одним з пріоритетів діяльності представника НСНУ на посту глави Рівненської ОДА.


Матеріали сайту Української Народної Партії