08/28/2007
Степан ХМАРА: «Збільшивши кількість вильотів авіації стратегічного призначення, Росія знову „грає м’язами` і намагається зберегти авторитет наддержави»

Як спробу «залякати країни Східної Європи, які погодилися розташувати у себе елементи системи ПРО” розцінює наміри командування Військово-повітряних сил Російської Федерації збільшити кількість вильотів авіації стратегічного призначення, польоти якої поновили минулого тижня представник Української народної партії у блоці «Наша Україна-Народна самооборона» Степан ХМАРА.
Він наголошує, що досі російські повітряні ракетоносці не літали майже 15 років. Російське командування стверджує, що такі польоти не несуть жодної загрози країнам НАТО, біля кордонів яких вони літають, а основне завдання ракетоносців – це гарантування безпеки країни та захисту інтересів Росії.
Степан ХМАРА переконаний, що Росія знову „грає м’язами”, щоб хоч якось спробувати „зберегти авторитет наддержави, який поступово падає в очах колишніх союзників по соцтабору”. „Росія не може запропонувати тих економічних вигод, які дає Захід. Залишається одне – в черговий раз продемонструвати військову міць. Проте це не дуже лякає чехів та поляків, які все ж таки погодились на встановлення елементів ПРО у себе на території і тим більше не налякає Захід”, – зазначив він.
Разом з тим, Степан ХМАРА не виключив з боку Росії провокації на кшталт тієї, яка кілька тижнів тому мала у районі грузино-російського кордону, коли грузинську територію обстріляв літак, що прилетів з боку Росії”, – зауважив політик, підкреслюючи: „європейці захищені договором НАТО, до цього має прагнути й Україна з такими сусідами, як Росія».


Матеріали сайту Української Народної Партії