10/31/2007
Юрій КОСТЕНКО: «Питання об’єднання у національно-демократичну партію – прерогатива самих партій, а не Секретаріату Президента»

«Юридичні підстави для створення національно-демократичної партії з’являться лише після того, як буде сформована демократична коаліція і внесені зміни до Закону про політичні партії», – на цьому наголосив лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО під час прямого ефіру на телеканалі 1+1.

Він повідомив, що УНП вже розробила і внесла на розгляд політради блоку НУ-НС, направила у Мін’юст, а також у Секретаріат Президента, законопроект про зміни до Закону про політичні партії. Згідно з цим документом, об’єднання передбачається шляхом не розпуску чи ліквідації партій, а об’єднання. «Спочатку треба ухвалити Закон про політичні партії у частині їх можливості об’єднання, потім на основі розробленої програми правої партії, а також Статуту, який би передбачав демократичність обрання керівництва партії шляхом таємного голосування, говорити про терміни об’єднання і про утворення єдиної правої політичної сили», – підкреслив Юрій КОСТЕНКО.

Разом з тим лідер УНП назвав "перебільшенням" поширену у ЗМІ інформацію, що переговорний процес про створення єдиної партії має очолити Віктор БАЛОГА. «Питання об’єднання – прерогатива самих партій, які на своїх з‘їздах ухвалюватимуть рішення, а не Секретаріату Президента. Інша річ – Народний союз Наша Україна може делегувати повноваження по переговорах Віктору БАЛОЗІ, оскільки він є членом цієї партії»,– додав Юрій КОСТЕНКО.


Матеріали сайту Української Народної Партії