05/29/2003
ЧЕРНIГIВЩИНА : Районна влада методично усуває неугодних сільських голів?

Iсторiя про самоспалення головного лiкаря Орлiвської сiльської лiкарнi Куликiвського району обiйшла багато засобiв масової iнформацiї. Проте, як переконана обласна органiзацiя УНП, провладнi ЗМI поспiшили звинуватити сiльського голову Сергiя IВАШКА та депутатiв сiльської ради у зволiканнi з прийняттям бюджету, що, мовляв, i призвело до такої реакцiї лiкаря на затримки з виплатами зарплат.

Насправдi, як говориться в заявi проводу обласної органiзацiї Української Народної Партії, “куликiвська районна влада поставила собi завдання правдами i неправдами усунути неугодних сiльських голiв з посад. Нещодавно наклав на себе руки тридцятип’ятирiчний сiльський голова с.Вершинова Муравейка цього ж району. Пiд тиском районної влади подав заяву на звiльнення сiльський голова с. Виблi. Тепер дiйшла черга до Сергiя IВАШКА, сiльського голови с.Орлiвка, члена Української Народної Партiї, який перемiг на виборах за пiдтримки блоку В.ЮЩЕНКА “Наша Україна”.

Що ж до бюджету, то сiльська рада цiлком законно вимагала фiнансувати лiкарню хоча б на рiвнi минулого року з урахуванням зростання зарплат. Але районна влада “обрiзала” бюджет села бiльш як на 25 тисяч гривень. На сiльського голову посипалися перевiрки та штрафи. Тепер же на нього хочуть “повiсити” i трагедiю. До речi, лiкар-самогубця вимагав вiд районного голови Михайла БУШКА негайно приїхати на мiсце подiї. Але той не мiг цього зробити, бо в робочий час святкував свiй день народження...

“Факти, якi є в Куликiвському та iнших районах областi, свiдчать, що влада знищує мiсцеве самоврядування”, — говориться в заявi проводу Чернігівської обласної органiзацiї УНП. “Вiдповiдальнiсть за трагедiю повнiстю лежить на районному керiвництвi”, — заявляють члени Української Народної партiї.

До речi, потерпiлий Владислав ЦУПРИК перебуває в лiкарнi, стан його дуже тяжкий.


Василь ЧЕПУРНИЙ, Чернігів (04622) 4-92-83.

Матеріали сайту Української Народної Партії