08/28/2007
Борис КОЖИН: «Щоб врятувати український ВПК, необхідно збільшити військові замовлення на українських підприємствах, створити на території України закритий цикл виготовлення важкого озброєння та човнів для потреб флоту»

«За часів незалежності Україна втратила до 70 % свого військо-технічного потенціалу, перетворюючись з лідера на ринку та ремонту озброєння на аутсайдера», –зауважив представник Української народної партії, перший командувач Військово-Морських Сил України, віце-адмірал Борис КОЖИН. «В той час, як наші конкуренти, передовсім Росія, збільшують витрати на військово-промисловий комплекс, розвиток армії, український уряд блокує розвиток українського ВПК, – крупні українські заводи роками не отримували великих профільних замовлень», – так політик прокоментував ситуацію навколо розвитку українського військово-промислового комплексу.
«Ще донедавна Україна була монополістом у сфері технології і виробництва засобів дальньої радіолокації, систем попередження про ракетний напад і протиракетної оборони, маючи в наявності основні підприємства галузі - Дніпровський машинобудівний завод, Південний радіозавод, НДІ радіотехнічних вимірювань (Харків), Український радіотехнічний інститут (Миколаїв)», – наголосив Борис КОЖИН.
За його словами, проблема була не лише у відсутності замовлень, а й у недолугості українських спецслужб. «Наприклад росіяни, при розгортанні нових систем ПРО останнього покоління під Армавіром і Ленінградом, використали українські технології без замовлення техніки на вітчизняних підприємствах. Фактично, це означає крадіжку технологій, яка коштувала Україні мільярдів доларів», – впевнений Борис КОЖИН.
Щоб врятувати український ВПК, підкреслює віце-адмірал, влада повинна збільшити військові замовлення на українських підприємствах, створити на території України закритий цикл виготовлення важкого озброєння та човнів для потреб флоту. «Реформа українських ВМФ має забезпечити відновлення будівництва унікальних човнів на українських заводах. Зокрема, це стосується виробництва човнів четвертого покоління з динамічним принципом підтримки на феодосійському заводі «Море», авіаносних човнів на миколаївському Чорноморському суднобудівельному заводі, це ж стосується керченської «Затоки», яка в СРСР була одним з двох заводів, що спеціалізувалися на виробництві танкерів» - зауважив Борис КОЖИН. При цьому він нагадав, що торік підприємства України розробили проект щодо будівництва кораблів типу «Фрегат».
«Спеціалістів в Україні не бракує, треба лише змінити програму розвитку української армії і флоту, поставити її на українські рейки. З сильною армією та флотом, буде розвинений військово-промисловий комплекс, отже матимемо мільйонні прибутки, робочі місця та зарплати», – додав він.


Матеріали сайту Української Народної Партії