03/19/2003
Проект Постанови Верховної Ради України “Про внесення змін до Реґламенту Верховної Ради України”

Прийняття цієї Постанови сприятиме вдосконаленню законотворчого процесу.

Діюча сьогодні процедура прийняття законопроекту є недосконалою, адже за результатами третього читання з’являється досить багато змін та доповнень до нього, висловлених народними депутатами на пленарному засіданні і проголосованих. Такі зміни фіксуються у стенограмі пленарного засідання, яка є офіційним документом, що підтверджує процес обговорення і прийняття рішення Верховною Радою. Дуже часто Закон голосується в цілому з умовою, що до нього будуть внесені пропозиції депутатів, які зафіксовані в стенограмі і проголосовані. Таким чином народні депутати приймають закон, не знаючи напевне, який кінцевий текстовий вигляд він матиме.

Крім того, остаточне доопрацювання законопроекту після кожних внесених змін вимагає редакційного редагування та юридичного контролю, адже відомо, що для практичної реалізації юридичних норм важлива кожна кома (“скарати не можна, помилувати” чи “скарати, не можна помилувати”).

Внаслідок таких дій (внесення змін до законопроекту згідно зі стенограмою, редагування його тексту та юридичних правок) текст законопроекту, винесений на третє читання, та текст, підписаний Головою Верховної Ради, мають зазвичай певні відмінності. А моральна відповідальність за погану якість закону у разі помилки працівників Апарату, навіть технічної, лягає на депутатів.

З метою підвищення якості законів пропонується запровадити відокремлену від процедури третього читання процедуру прийняття законопроекту в цілому, метою якої є проведення голосування законопроекту в цілому лише після здійснення низки підготовчих заходів.


Матеріали сайту Української Народної Партії