11%-ве зростання ВВП, задеклароване Урядом у звіті про свою роботу в 1-му кварталі 2004 р., ніяк не позначилося на виділенні коштів для закупівлі книжок державними бібліотеками. Такого висновку дійшов в результаті аналізу звіту Кабміну народний депутат України, член політичної групи Української народної партії парламентської фракції Віктора Ющенка “Наша Україна” Євген ЖОВТЯК. “Якщо не помиляюся, культурі у багатосторінковому ейфористичному звіті взагалі не знайшлося місця”, - зазначає депутат. Далі – його коментар проблеми:
--В одному з останніх випусків парламентського часопису „Голосу України” мене різонуло по живому зізнання пана Ярослава КОЦУРА, директора Львівської обласної державної бібліотеки для юнацтва: “Маємо 20 тисяч читачів. Торік на поповнення фондів отримали 15 тисяч гривень, цього року – ні копійки”. Я потелефонував в декілька бібліотек, щоб пересвідчитися – це не виняток. Це правило. Певна річ, словам пана Ярослава не знайшлося місця в багатосторінковому ейфористичному звіті Кабінету Міністрів про свою роботу в 1-му кварталі цього року. Якщо не помиляюся, культурі там взагалі не знайшлося місця.
Німі цифри казначейського звіту про виконання бюджету за перші чотири місяці року, які ми щойно отримали в парламентському Бюджетному комітеті, красномовно підтверджують сказане паном Ярославом, але вже на загальнонаціональному рівні – як видала держава державним же бібліотекам на животіння у січні-квітні минуло року 4 мільйони 234 тисячі гривень, так і цьогоріч за аналогічний період з барського плеча виділила їм аж 4 мільйони 360 тисяч. З них самотужки, за рахунок власних надходжень, бібліотекарі заробили 316 тисяч. Для бібліотек, носіїв культури і духовності, для самовідданих людей, які працюють там ледве не за мінімальну зарплату, 11%-ве зростання ВВП та перевиконання доходів бюджету конвертувалося для книгосховищ аж у ...126 тисяч гривень додаткових асигнувань порівняно з минулим роком, або менше 3%! Враховуючи, що ці сміховинні 126 тисяч більше ніж поглинулися частковим відновленням міжпосадових окладів з 1 березня ц.р., на придбання книжок, як і стверджує п.КОЦУР, дійсно лишився апоплексичний НУЛЬ!
І все це відбувається на тлі безпрецендентного закопування публічних грошей у дороги, у субсидії фінансово-промисловим групам, наближених до уряду. Порівняйте самі – порівняно з аналогічним періодом минулого року на дорожнє господарство в Україні витрачено на 50% більше, 804 мільйони гривень проти 537 мільйонів у січні-квітні 2003 року.
Все це робиться з тим, щоб кандидат від влади, буде ним КУЧМА чи ЯНУКОВИЧ, мав змогу проїхати під оком телекамер новою ділянкою автотраси Київ-Одеса напередодні виборів. Мимоволі пригадуєш товариша КУЧМИ і ПУТІНА, італійського прем’єра БЕРЛУСКОНІ, який, у передчутті програшу на наступних виборах, вирішив засліпити співвітчизників побудовою мега-об’єкту, до якого попередні італійські уряди остерігалися приступати протягом останніх 20 років. Він вирішив будувати, в тому числі і за бюджетні кошти, міст довжиною 3,3 кілометри через Месінську протоку, що з’єднає континентальну Італію та острів Сицілію. Український “месінський” проект – це дорога „Київ-Одеса”, добудова реакторів на АЕС, станція метро „Сирецька”, сотні мільйонів, потайки розподілених на округи пропрезидентських парламентарів урядовими постановами 509 і 510. Про бідних наймичок на ймення “бібліотеки” згадають хіба що рівно за місяць до виборів – 30 вересня, коли КУЧМА та той, хто посідатиме ще на той час посаду прем’єр-міністра, надішлють працівникам культури “щирі” вітання в честь Всеукраїнського дня бібліотек”.
|