10/22/2003
Іван ЗАЄЦЬ пропонує повернутися до питання розподілу майна колишнього СРСР

“Українська влада має вжити заходів з перегляду всього комплексу відносин з Росією. Зокрема, Верховна Рада має доручити Комітету у закордонних справах підготувати пропозиції щодо розподілу боргів колишнього СРСР не “по-братськи” – коли всю вигоду має тільки Росія, а відповідно до інтересів України і міжнародного права. Це стосується і алмазного фонду, і золотого запасу, і майна”, - зазначив у сьогоднішньому виступі в парламенті під час слухань, присвячених україно-російським стосункам, народний депутат України, перший заступник голови Української Народної Партії, член фракції “Наша Україна” Іван ЗАЄЦЬ.
Він вважає, що “українській владі слід переглянути позицію щодо перебування Чорноморського флоту на території України в Севастополі, і в першу чергу – фінансові умови його перебування”. “Не секрет, що Росія платить Україні по 97 млн. доларів в рік за своє базування. А Україна ще й витрачає кошти на компенсацію збитків для Севастополя. А тим часом кораблі Чорноморського Флоту Росії забезпечують прикриття будівництва дамби. Про це пишуть російські ЗМІ”, - зазначив Іван ЗАЄЦЬ.
Аналізуючи причини, які не дозволяють задовольнитися рівнем та характером українсько-російських відносин, як головну серед них депутат називає їх “політичну основу, яка є не просто хибною, а шкідливою по своїй суті”. “Російська влада нав`язує українцям відносини підлеглості Москві. В свою чергу українська влада досить часто і безпричинно прогинається під цим тиском і йде на нічим не виправдані поступки, шкодячи національним інтересам України. І заохочуючи Москву до ще агресивнішої політики”, - заявив у виступі Іван ЗАЄЦЬ.
Те, що робиться російською владою в Керченській протоці, Іван ЗАЄЦЬ кваліфікує як “випробування нещодавно затвердженої Президентом Росії В.Путіним військової доктрини, яка передбачає можливість завдання “превентивного” нападу, нанесення збройного удару по територіях сусідських держав”. “Судячи з усього, - каже депутат, - Україна є першою мішенню реалізації цієї російської військової доктрини”.
Звернувшись до ретроспективи українсько-російських стосунків, він навів приклади з історії країн, що їх “дві вже нині незалежні країни трактують по-різному”, причому в питаннях ставлення до УПА та голодомору 20-30-х років ХХ століття, за словами Івана ЗАЙЦЯ, “російська влада постійно захищає каральний сталінський режим”: “Історики вже давно довели, що УПА ніколи не воювала з мирним населенням, всі акції по спалюванню сіл проводили спеціальні загони НКВД, переодягнені у форму вояків УПА. Це – факт. В чому ж тоді провина Української Повстанської Армії перед Росією, в тому, що вони не стали на коліна перед тоталітарним сталінським комуністичним режимом? Так само доведений історичний факт: голодомор 20-х – 30-х років був штучно і свідомо спровакований діями комуністичного керівництва СРСР на чолі з Йосипом Сталіним.”
Щодо заходів, яких необхідно вжити українській владі зараз, Іван ЗАЄЦЬ вважає, що потрібно “задіяти міжнародні механізми для виправлення ситуації, зокрема, передбачені Будапештським меморандумом про гарантії безпеки України з боку ядерних держав і це питання негайно має бути порушене також на Генеральній Асамблеї ООН”.
“Росія має зрозуміти, що Україна не Чечня і не Абхазія, але якщо будемо зволікати з відповіддю на російську експансію, то досидимо до війни”, - зазначив у виступів під час парламентських слухань Іван ЗАЄЦЬ.


Матеріали сайту Української Народної Партії