06/06/2008
Борис КОЖИН: «Україна може конфіскувати російські військові кораблі»

«Якщо Росія буде продовжувати політичні ігри і не виведе вчасно свої кораблі з Севастополя, Україна може на законних підставах їх конфіскувати», - заявив перший командувач Військово-Морського флоту України, представник Української народної партії віце-адмірал Борис КОЖИН у відповідь на заяви російського керівництва про те, що Москва може збільшити свою військову присутність на території України більше ніж на 100 човнів.

Борис КОЖИН нагадує, що україно-російський договір «лише відтермінував до 2017 року норму Конституції України про те, що перебування на українській території іноземних військ заборонено». Таким чином, зазначає віце-адмірал, «після закінчення цього терміну, російські кораблі перебуватимуть в Криму на порушення Конституції України, а це створить підстави застосувати закон з усією суворістю».

Як відомо, відповідно до Угоди 1997 року, Росія має вивести свої військові формування з Севастополя вже до 2017 року, а Україна офіційно заявила, що пролонгувати дію угоди не буде. «За висновками експертів, для повного виведення флоту необхідно мінімум 10 років. Це означає, що Росія вже зараз має починати інтенсивний процес виведення своїх кораблів з Севастополя, а не збільшення їх кількості», - наголосив перший командувач Військово-Морського флоту України, представник Української народної партії віце-адмірал Борис КОЖИН.


Матеріали сайту Української Народної Партії