04/08/2004
Виступ Георгія МАНЧУЛЕНКА у Верховній Раді при обговоренні проекту Закону про внесення змін до Конституції України

Георгій Манчуленко, 203 виборчий округ, Чернівецька область, Українська Народна Партія, фракція "Наша Україна".

Шановний голово, шановні колеги! Я приймав Конституцію в 1996 році і я пишаюся тим, що є співавтором цієї Конституції. Міжнародні інституції, Рада Європи, Венеціанська комісія дала найвищі оцінки Український Конституції зразка 1996 року. І всі це визнавали і визнають. Але влада на чолі з Президентом України не дозволила збалансувати гілки влади. Ми не прийняли Закон "Про Кабінет Міністрів України", який багаторазово ветувався. Ми не прийняли Закон "Про Тимчасові слідчі комісії" - ветувався. Ми не прийняли Закон “Про імпічмент Президента України” – теж ветувався. Ми не прийняли інші закони, які би на виконання нині діючої Конституції зробили нормальним баланс гілок влади. То хто в цьому винен? Винен парламент чи винна та влада, яка не дозволила цього зробити?!

І Олександр Олександрович Мороз, який на той день, на той час був Головою парламенту, дуже добре про ці всі речі знає: що Конституція 1996 року - є європейською! І для того, щоб вона надалі функціонувала, треба прийняти кілька законів, які б збалансували стосунки між гілками влади. Так давайте це нормально і спокійно зробити, а не гвалтувати парламент, не лихоманити всю країну, вже майже два роки після внесення, так званих, конституційних ініціатив. Ми забули про те, що люди погано живуть. Ми знаємо, що ви, вірніше уряд Януковича, зменшив розмір мінімальної пенсії, мінімальної зарплати. Пенсії мізерні на сьогоднішній день, зарплати нікудишні. Замість того, щоб вирішувати соціальні питання, ми майже два роки колотимо суспільство і парламент, з тим щоб залишити при владі нині існуючі фінансово-олігархічні клани.

Шановні друзі, шановні українські виборці. Щоб ви знали, що влада нині діюча, вона байдужа до ваших проблем. Ті люди, які у Верховній Раді відстоюють так звану конституційну реформу, байдужі до ваших проблем, їм не треба, щоб підвищити вам мінімальну зарплату, їм не треба, щоб підвищити пенсію, не треба, щоб розвивалося виробництво. Їм треба зберегти при владі існуючі фінансово-олігархічні клани.

І тільки ми разом з вами, якщо ми не будемо байдужими, вийдемо всі на вулиці і скажемо "Ні!" олігархічно-фінансовим кланам при владі, "Ні!" нині діючому режиму, "Ні!" тим, хто зараз у Верховній Раді хоче зробити фактично державний переворот. Тільки ми разом з вами не допустимо того, що зараз відбувається в українському суспільстві, в Українській державі. Люди, будьмо пильними, не даймо здійснити державний переворот! Разом ми переможемо. Разом з "Нашою Україною" до перемоги!

Матеріали сайту Української Народної Партії