05/12/2008
Юрій КОСТЕНКО: «РНБО має негайно розглянути, чи є Росія гарантом територіальної цілісності і Незалежності української держави»

«РНБО має негайно розглянути територіальні претензії з боку російської влади до України», - заявив народний депутат України, голова Української народної партії Юрій КОСТЕНКО. Так політик прокоментував виступ мера Москви Юрія ЛУЖКОВА в Севастополі, під час якого той висловив сумнів щодо приналежності Криму Україні та заборону СБУ в’їжджати ЛУЖКОВУ до України.

КОСТЕНКО підкреслив: «СБУ мала б не допустити в’їзд пана ЛУЖКОВА до України», оскільки «ця особистість антиукраїнськими заявами вже нанесла величезної шкоди україно-російським стосункам».

Аналізуючи російську політику щодо України, лідер УНП підкреслив, що «вона сьогодні чітко окреслила свій пріоритет, який полягає у формуванні стосунків не на основі норм міжнародного права, а на основі територіальних претензій до України». Тому, наголосив Юрій КОСТЕНКО, «ЛУЖКОВ – один з елементів цієї масштабної антиукраїнської політики з боку тих, хто не хоче мати дружні стосунки з Україною як із незалежною державою».

Політик також зазначив, що Україні «треба відмовлятися від радянської практики, за якої діяло вітчизняне МЗС щодо такого роду візитерів, як ЛУЖКОВ, ЖИРИНОВСЬКИЙ». Він підкреслив: «У будь-якій демократичній країні світу за такі висловлювання можна понести або кримінальну відповідальність, або як мінімум – отримати статус персони нон-грата».

При цьому КОСТЕНКО, котрий очолював українську урядову делегацію на переговорах з Росією щодо ядерного роззброєння у 1992 р., нагадав: «Росія, разом з іншими ядерними державами, несе політичне зобов’язання перед усім світом, що вона є гарантом територіальної цілісності і незалежності української держави». Тому, за словами українського політика, «як Росія виконує це зобов’язання, – має стати предметом розгляду РНБО»


Матеріали сайту Української Народної Партії