10/31/2007
Львівська облрада підтримала Звернення до Президента України, лідерів БЮТ і НУ-НС, ініційоване фракцією УНП, щодо законопроектів, пріоритетних для демократичної більшості

Звернення до Президента та лідерів БЮТ і НУ-НС НУНС із переліком пріоритетних законопроектів, які повинна затвердити демократична більшість найближчим часом, ухвалила сьогодні на своїй сесії Львівська обласна рада. Проект Звернення був зачитаний головою фракції УНП Богданом КОЗАКОМ учора, 30 жовтня, під час сесійного засідання Львівської облради, від імені фракцій УНП, ГП "Пора" та міжфракційного об'єднання "Наша Україна". Сьогодні сесія облради його підтримала.
«Нам важливо сьогодні акцентувати увагу на тому, яку Програму дій затвердить демократична більшість, аби питання, стратегічно важливі для розвитку країни, були враховані і вилились у прийняття важливих законопроектів,» - підкреслив Богдан КОЗАК.
Серед основних пунктів цього пакету пропозицій голова Львівської обласної організації УНП назвав збереження та розвиток національної ідентичності українців, ключові заходи для боротьби з корупцією у вищих ешелонах влади, а також необхідні заходи для створення ефективної політичної системи на основі реальних політичних партій та розвитку АПК.
УНП, зокрема, наполягає на введенні в Програму дій коаліції заходів, покликаних забезпечити статус української мови як єдиної державної (через ведення всієї офіційної ділової документації, навчання у ВУЗах та всіх загальноосвітніх школах лише українською мовою), визнати пріоритетним розвиток української культури, мови, книговидання (зокрема, через податкові пільги меценатам, введення податку на рекламу іноземними мовами на території України, вимога щодо 100% дубляжу усіх кінофільмів іноземних виробників, тощо).
Окрім того, УНП пропонує ухвалити постанови ВР про визнання воїнів ОУН-УПА борцями за незалежність України та встановити кримінальну відповідальність за публічне заперечення голодомору 1932-33 рр. як акту геноциду українського народу.

***
Звернення депутатів Львівської обласної ради
до Президента України, лідерів БЮТ і НУ-НС
Позачергові парламентські вибори дали надію українцям сформувати владу, яка відстоюватиме національні пріоритети розвитку нашої країни.
Майже 90% відсотків населення Львівщини віддали свої голоси за демократичні сили, прагнучи, аби саме вони сформували коаліцію та новий склад Уряду України. Нова влада повинна спрямувати усі зусилля для виконання передвиборчих програм, в яких пріоритетне місце відведено соціальним питанням, захисту прав усіх громадян України на гідний рівень життя, охорони здоров’я, освіти, усіх інших складових демократії та цивілізованого розвитку суспільства. Тому ми вважаємо, що новостворена демократична більшість зобов’язана:
1). Прийняти Закони:
· «Про встановлення кримінальної відповідальності за публічне заперечення голодомору 1932-33 років як акту геноциду українського народу»
· «Про визнання воїнів ОУН-УПА борцями за незалежність України та надання їм статусу учасників війни»
· «Про декларування вищими посадовими особами України, державними службовцями 1-3 категорії та керівниками органів місцевого самоврядування майна доходів і витрат».
2) Забезпечити дотримання вимог чинного Закону «Про мову в Україні» з метою належного функціонування української мови як державної.
3) Забезпечити належну державну підтримку українській культурі, книгодрукуванню та видавничій справі.
Львівська обласна рада підтримує вже досягнуті домовленості між Президентом України Віктором Ющенком та лідерами виборчих блоків БЮТ і НУНС стосовно основних засад розподілу владних повноважень у державі. Одночасно ми просимо не затягувати процес остаточного вирішення цих питань.
Андрій ЗАЗУЛЯК, Львів, (050) 555-98-87.

Матеріали сайту Української Народної Партії