10/25/2004
Георгій МАНЧУЛЕНКО: “Я переконаний, що 23 жовтня біля ЦВК готувалася більш масштабна провокація...”

Влада зараз вдається до дій, які суперечать Конституції та українському законодавству, зокрема кримінальному, Інакше як розбій дії влади біля ЦВК назвати не можна”, - заявив секретар Парламентського комітету з питань національної безпеки та оборони, представник політичної групи Української народної партії у фракції Віктора Ющенка Георгій МАНЧУЛЕНКО.

За словами депутата, “провокації під стінами ЦВК організувала влада, а спроби провладних ЗМІ звинуватити у безпорядках опозицію суперечать здоровому глузду”. “Бо хто при здоровому глузді може думати, що організатори акції на підтримку Віктора ЮЩЕНКА самі кидали у вікна ЦВК каміння, щоб цю акцію зірвати?”, - риторично запитує Георгій МАНЧУЛЕНКО.

Депутат стверджує, що може навести багато фактів, які свідчать, що провокації були вчинені владою. “Наприклад, коли одного із зловмисників, які кидали у вікна ЦВК каміння та димові шашки, затримала міліція, він кричав працівникам правоохоронних органів: “Что вы делаете!? Я же свой!”, - каже депутат, який був свідком затримання.

Георгій МАНЧУЛЕНКО також повідомив, що “пізно увечері, після побиття мирної демонстрації, було затримано двох співробітників підрозділу “Титан” із табельною зброю, які тікали з місця події, і є свідки, що саме вони підвозили мікроавтобусом молодиків, які побили мирну демонстрацію”.

“Я переконаний, що 23 жовтня біля ЦВК готувалася більш масштабна провокація, але, можливо, завдяки чесним офіцерам, які працюють в органах внутрішніх справ та інших силових структурах, широкомасштабна провокація не вдалася”, - наголосив народний депутат.

Посилаючись на ситуацію, яка складається, Георгій МАНЧУЛЕНКО вважає “дивним, що Президент КУЧМА заявляє про відсутність потреби скликати засідання РНБО”. “Я вважаю, що таке засідання має відбутися, і Президент має розібратися із діями силових міністрів, які напряму втручаються в перебіг президентської кампанії. У разі, якщо Л.КУЧМА закриє очі на останні події, виникне питання: а чи не з його відома все це відбувається?”, - наголосив Георгій МАНЧУЛЕНКО.


Матеріали сайту Української Народної Партії