12/26/2004
ДОНЕЧЧИНА. Громадянина Республіки Польща позбавили статусу міжнародного спостерігача

Офіційного міжнародного спостерігача від Республіки Польща Лукаша СОЛТИСЯКА було позбавлено права працювати спостерігачем на виборчій дільниці №81 в/о55 (м. Маріуполь). Підстава, як зазначено в Протокольному рішенні №1 цієї дільничної комісії, за “порушення ходу виборчого процесу”.

За словами самого Лукаша СОЛТИСЯКА, “підставою для такого рішення дільничної виборчої комісії стало його прохання виїхати із членами дільничної комісії для голосування на дому із переносною скринькою”. Лукаш СОЛТИСЯК повідомив, що після того, як члени дільничної комісії прибули для голосування в помешкання одного із жителів Маріуполя, йому заборонили заходити до квартири і він годину прочекав на вулиці. Зразу ж після цього до цієї квартири прибула голова ДВК Ірина ТОЛПЕКО і заявила, що рішенням ДВК Лукаша СОЛТИСЯКА позбавлено права працювати спостерігачем на цій дільниці.

Протокольне рішення №1 не підписали члени ДВК від Віктора ЮЩЕНКА.

Як повідомив із місця події керівник відділу координації регіональних партійних організацій Секретаріату УНП Геннадій СТАСЮК, “випадок позбавлення статусу міжнародного спостерігача головою ДВК є незаконним та безпрецедентним, оскільки повноваження міжнародного спостерігача припинила ДВК, незважаючи на те, що відповідно до частини 3 статті 68 Закону України “Про вибори Президента України”, достроково припинити повноваження офіційного спостерігача має право та виборча комісія, яка зареєструвала спостерігача, в даному випадку – Центральна виборча комісія”.

Довідка. Офіційними спостерігачами від Республіки Польща зареєструвалися 2121 особи. Українська народна партія бере участь у координації роботи 1100 з них – це ті спостерігачі, які приїхали в Україну в рамках співпраці Української народної партії і польської партії “Право і Справедливість”.


Матеріали сайту Української Народної Партії