06/09/2008
Юрій КОСТЕНКО: «Україна не може здавати Росії сотку кримської землі по 270 грн. на рік, коли Росія хоче мало не $400 за тисячу кубів свого газу»

«Україна має переглянути цілий комплекс послуг, які ми надаємо Росії за “дружніми” цінами, і найперше встановити реальну ціну за оренду баз Чорноморським Флотом Російської Федерації у Криму – від 10 до 20 мільярдів доларів щорічно», - заявив у зв’язку з наміром Росії підвищити для України ціни за газ до $360 за тисячу кубометрів лідер Української народної партії, народний депутат України, член Комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу Юрій КОСТЕНКО. На його переконання, «Україна не може надавати послуги Росії за «дружніми» цінами в односторонньому порядку».

«Я вітаю намір Росії продавати нам газ за ринковими цінами, оскільки це дає всі підстави Україні перейти, нарешті, на світові ціни у стосунках з Росією», - зазначає КОСТЕНКО. Як приклади реальної вартості оренди землі під військові бази лідер УНП наводить наступні: «США орендують у Південній Кореї для своїх військових об’єктів території площею близько 25 тис. га (на 1/3 більше, ніж ЧФ), при цьому сплачують 12,6 млрд. дол. (в 125 разів більше, ніж платить Україні Росія). Японії за оренду 23,7 тис. га США відшкодовують щороку 19,3 млрд. дол., Італії за оренду 2,3 тис. га – близько 5 млрд. дол.»

«Таким чином, якби Росія сплачувала за оренду 1 га в Криму світові ціни – тобто в межах, що платять США, то загальна сума оренди мала б складати від 10 до 20 млрд. дол. Якщо взяти середню цифру (15 млрд. дол.), то за неї при ціні газу 350 дол./тис3 Україна могла б придбати понад 40 млрд. м3, що майже сягає обсягу щорічного імпорту газу в Україну», - зазначає Юрій КОСТЕНКО.

«Як відомо, за перебування Чорноморського флоту РФ Москва платить Україні менше 100 млн. доларів на рік. Під час укладання угоди в 1997 р. ціна оренди була прив’язана до ціни на російський газ у $26, однак Москва не дотримала своєї позиції зберегти сталі ціни на енергоносії, - ціни на російські нафту й газ багаторазово збільшувалися, чого не можна сказати про ціну за оренду баз у Криму», - нагадав український політик. За словами КОСТЕНКА, «загальна площа земельних ділянок, переданих ЧФ РФ в користування, складає 18,2326 тис. га – таким чином, Чорноморський флот РФ орендує одну кримську сотку (разом з наземними об’єктами) за 270 грн. на рік». Він пропонує порівняти це з вартістю оренди кімнати в Севастополі – від 75 грн. за 1 добу з 1 людини.

Водночас лідер УНП наголосив, що Україна має переглянути ціни й на інші послуги, які вона надає Росії «не за європейським, а ще за радянськими тарифами, і не лише в енергетиці» - зокрема, за «радянськими тарифами Україна транспортує російський газ, зберігає його в українських сховищах, а також надає в користування українські транзитні шляхи для інших складових російського експортного потенціалу».


Матеріали сайту Української Народної Партії