04/27/2005
Георгій МАНЧУЛЕНКО: “Якщо керівництво держави не реагуватиме на ситуацію довкола остова Тузла, він може зникнути”

“Керівництво держави має терміново створити спеціальну програму щодо порятунку острова Тузла”, - на цьому наголошує секретар парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони, представник фракції Української народної партії Георгій МАНЧУЛЕНКО. Сьогодні він перебуває в Керчі у складі Тимчасової спеціальної комісії ВР, яка бере участь у нараді з питань контролю за ситуацією навколо остова Тузла.

Аналізуючи ситуацію довкола острова разом з керівництвом Автономної Республіки Крим, представниками Керченського морського торгового порту та науковцями, Георгій МАНЧУЛЕНКО підкреслив, що “якщо не вживати заходів і не профінансувати певні роботи у цьому реґіоні, острів може взагалі зникнути”.

Народний депутат нагадав, що за минулий рік було розмито більше п‘ятої частини території острова Тузла. “Будівництво дамби до українського острова вплинуло на напрямок і швидкість течії у Керченській протоці і таким чином зараз розмивається не лише острів Тузла, а й прибережна біля м.Керч Аршинцевська коса. Там живуть люди, відтак - необхідно вжити заходів для їх відселення”, - зазначив Георгій МАНЧУЛЕНКО.

На думку народного депутата, керівництво держави повинно дуже швидко реагувати на ситуацію довкола остова, оскільки це є “форс-мажорна ситуація”. У першу чергу, переконаний Георгій МАНЧУЛЕНКО, “треба негайно фінансувати захисні роботи на самому острові Тузла з резервного фонду Кабінету Міністрів України”. “Для фінансування робіт потрібно близько 7-8 млн. грн. по косі Тузла і у півтора рази менше коштів потребує Аршинцевська коса”, - зазначив він.


Матеріали сайту Української Народної Партії