08/10/2000
Сутність пропозицій В. АСАДЧЕВА до проекту Закону України `Про вибори народних депутатів України`

Виходячи з досвіду минулих виборів народних депутатів України та сучасної політичної ситуації у державі, Валерій Асадчев запропонував пропозиції до Закону України "Про вибори народних депутатів України" :

q Проводити вибори за пропорційною системою, оскільки це дозволить нарешті визначити політичну силу, яка несе відповідальність за керівництво державою, а також завадити фальсифікації виборів у мажоритарних округах.

q Суттєво змінити порядок формування територіальних та дільничних виборчих комісій. Утворення комісій здійснювати за поданням партій по запропонованому алгоритму, щоб уникнути формування комісій владою та фальсифікації результатів виборів. Ця пропозиція була врахована в діючому Законі.

q Введення системи застави замість підписних листів, яка дозволить уникнути перешкоджанню реєстрації “непотрібних” опозиційних партій шляхом невизнання підписів виборців, а також полегшить роботу самих працівників Центральної виборчої комісії. Ця пропозиція також врахована в законі.

q Для створення сприятливих умов виборцям, спостерігачам, членам дільничних комісій, забезпечення прозорості голосування був запропонований механізм організації процесу голосування на дільниці, виходячи з секторного бачення приміщення дільниці. На жаль, ці пропозиції не були враховані.

q Введення системи реєстрації, обліку та передачі бюлетенів від виборчої комісії однієї ланки до комісії іншої ланки забезпечить прозорість контролю руху бюлетенів. У діючому законі це також враховано.


Матеріали сайту Української Народної Партії