«Відсутністю чіткої державної політики української влади, яка досі не визначилася, хто ж є українськими героями, а хто – її ворогами" пояснює представник Блоку "Рух-Українська правиця" від УНП Василь ЧЕРВОНІЙ атаку мера Полтави, підтриману Господарським судом області, на пам'ятний знак голові Директорії Української народної республіки Симона ПЕТЛЮРІ, який, як відомо, народився і провів дитячі роки в Полтаві. Василь ЧЕРВОНІЙ, з ініціативи якого в Рівному ще 1992 року було встановлено першу меморіальну дошку на честь ПЕТЛЮРИ, а 1995 року – перший і поки єдиний в Україні пам'ятник голові Директорії УНР, обурений, що "на батьківщині ПЕТЛЮРИ досі точаться політичні суперечки довкола цієї визначної постаті в українській історії".
"Прізвище ПЕТЛЮРИ досі лишається лакмусовим папірцем. Фактично, сьогодні регіонами, їх союзники з КПУ, ПСПУ та міської влади прагнуть перетворити Полтаву у таке собі радянське гето. Може, варто ще раз об'єктивно подивитися, хто сьогодні у лавах «нових» партій – громадяни України, що визнають українську державність і її історію, чи перефарбовані комуністи, які живуть міфами «світлого минулого» і намагаються законсервувати їх у наступних поколіннях", - зазначає ЧЕРВОНІЙ.
Політик вважає "невідкладним завданням української влади створення Пантеону українських героїв у Києві", аби "у чиновника в Полтаві, Одесі чи Луганську не було спокуси на свій лад визначати вагу для української історії Мазепи, Петлюри чи Бандери". ЧЕРВОНІЙ нагадав, що УНП виходила з ідеєю створення пантеону національних героїв у 2005 році.
"Чиновники виявлятимуть ще багато фантазії на ниві історії, допоки в нас Героєм України буде ПОТЕБЕНЬКО, а Роману Шухевичу – посмертно – це звання боятимуться присвоїти", - наголосив Василь ЧЕРВОНІЙ.
Довідково. 2 липня Господарський суд Полтавської області визнав дії Полтавської ОДА неправомірними за позовом Полтавської міськради щодо встановлення в Полтаві пам'ятного знака главі директорії Української народної республіки Симону ПЕТЛЮРІ. Попри те, що суд не задовольнив всі позовні вимоги міської влади (зокрема, не дав дозволу на демонтаж пам'ятного знаку) мер Полтави Андрій МАТКОВСЬКИЙ висловив задоволення судовим рішенням – на його думку, сам факт визнання судом незаконності встановлення знака ПЕТЛЮРІ відкриває шлях для його демонтажу. Пам'ятний камінь було встановлено з ініціативи Полтавської ОДА 23 травня. Під час церемонії відбулися зіткнення прихильників встановлення пам'ятного знаку з представниками місцевих організацій КПУ, ПСПУ та Партії регіонів.
|