03/13/2006
Валерій АСАДЧЕВ запевняє, що передруковувати виборчі бюлетені в разі зняття з виборів якоїсь політичної сили не будуть

“Передруковувати виборчі бюлетені не будуть в жодному разі”, - повідомив народний депутат, представник Українського Народного Блоку Костенка і Плюща Валерій АСАДЧЕВ після закінчення погоджувальної ради. Він зазначив, що, підтримавши його пропозицію, керівники і представники фракцій ВР на погоджувальній раді прийняли рішення, що “в разі зняття з виборів якоїсь політичної сили не менше, ніж за 3 дні до дня виборів, у відповідному бюлетені буде поставлена печатка. Але якщо політичну силу знімуть з виборів у переддень голосування, то для запобігання плутанини членами дільничних виборчих комісій, бюлетень залишиться незмінним”.

За словами Валерія АСАДЧЕВА, голоси виборців, які будуть віддані за зняту з реєстрації політичну силу, розподіляться між партіями-переможцями за схемою, аналогічною до розподілу голосів партій, які не пройшли в парламент. На переконання депутата, “прийняття цих змін суттєво полегшить роботу виборчих комісій і не дасть можливості маніпулювати фактом зняття з реєстрації”.

“На сьогоднішній погоджувальній раді йшлося про те, як рятувати ситуацію з організацією виборів-2006. Всі розуміють, що, оскільки парламент “йде на дембель”, часу на політичні дебати вже немає, тож і увагу приділили суто технічним питанням ніколи”, - зазначив Валерій АСАДЧЕВ.

У цьому контексті він поділився і деякими міркуваннями про напрями подальших змін у виборчому законодавстві України: “Ми пропонували відмовитися від системи формування комісій політичними партіями та блоками через те, що вони не можуть підготувати достатню кількість кваліфікованих кадрів. Натомість, слід доручити це органам влади, але під контролем політичних партій, з їхньої згоди та з гарантією того, що політична сила має право дати відвід запропонованому кандидату”, - зазначає депутат.

На думку Валерія АСАДЧЕВА, “це логічно, адже заробітну плату вони отримують з бюджету, тож залишати їх поза справою нераціонально”. Депутат нагадав, що “до 1994 р. комісії формувалися саме органами влади, що було запорукою того, що не було жодних проблем ні під час виборів 1990 р, ні під час виборів 1994 р. Проблеми виникли лише після того, як залежних людей почали примушувати до фальсифікації, чому й відбувся перехід до партійної системи формування виборчих комісій”. „Втім, як довів досвід президентських виборів, така практика не найкраща, бо тимчасові працівники не мають, здебільшого, ані необхідного досвіду, ні влади, ні відповідальності”, - зауважив Валерій АСАДЧЕВ. На його переконання, все це, свідчить, що “надалі доведеться докорінно переглядати цю систему, аби вона нарешті могла забезпечити демократичне волевиявлення”.

Валерій АСАДЧЕВ також зазначив, що в подальшому все ж “доведеться ставити і питання про розведення виборів різних рівнів у часі”.

Щодо політичних складових, депутат вкотре пошкодував, що Верховною Радою не була прийнята його пропозиція про запровадження голосування за регіональними списками з преференціями. “Це могло би запобігти потраплянню в парламент відомих олігархів та одіозних політиків, які за діючої системи спокійно можуть переховуватися у закритих списках. Втім, це вже тема для іншої каденції парламентаріїв”, - зазначив Валерій АСАДЧЕВ.


Матеріали сайту Української Народної Партії