“Якщо на складі військової частини А-2985 знаходяться боєприпаси до систем залпового вогню “Град” (дальність польоту близько 70 км), то можливо припустити, що такий снаряд зможе вразити Запорізьку АЕС. На ЗАЕС мають привести всі служби у підвищену готовність”, - вважає секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони, член політичної групи Української народної партії Георгій МАНЧУЛЕНКО. Коментуючи пожежу на складі боєприпасів під Мелітополем народний депутат зазначив:
- В українському військовому господарстві є багато проблем, на які потрібно реагувати швидко та адекватно, не допускаючи зволікань. Я вважаю, що потрібно створити Міжвідомчу комісію, яка б зайнялася вивченням стану справ на всіх складах ракетно-артилерійського озброєння (РАО) на території України. Повинна бути проведена повна інвентаризація, вивчена ситуація. Було б доцільно виділити парламентський день, щоб отримати інформацію по тому, що відбувається під Мелітополем, та про ситуацію на складах РАО загалом.
Проблема зберігання боєприпасів дуже гостра і її потрібно вирішувати комплексно. Наприклад, в моєму 203 виборчому окрузі (Чернівецька область) теж знаходиться склад ракетно-артилерійського озброєння. І до мене надходять тривожні сигнали від виборців.
Хотілося б, щоб під час розслідування трагедії не постраждали “стрілочники”, як це часто буває, а відповідальність понесли дійсно відповідальні за трагедію В першу чергу це представники Південного оперативного командування, безпосередньо керівники складу і вище армійське керівництво – Генштабу та Міністерства оборони, оскільки уже був гіркий досвід під Артемівськом, і належних висновків не було зроблено.
Мені прикро, що деякі високопосадовці Міністерства оборони пов’язують цю трагедію із потребою проводити реформування ЗСУ. Як на мене, це змішування понять. Тому що підтримування порядку, дисципліни та високого ступеню техніки безпеки на таких об’єктах – повсякденна вимога життєдіяльності збройних сил будь-якої країни, в тому числі і України. Реформування – проблема іншого порядку. Це комплексний підхід, який визначається ступенями загроз, викликів та небезпек, ситуацією по периметрах українського кордону та іншими чинниками. На підставі цього робляться наукові висновки та формується військова доктрина. Тому змішувати ситуації пов’язану із трагедією під Мелітополем і реформуванням ЗСУ це, на мій погляд, спроба уникнути відповідальності”.
|