12/30/2003
Заява з приводу рішення Конституційного суду України від 30 грудня 2003 року щодо третього терміну президентства Л.Кучми

30 грудня 2003 року Конституційний суд України, в черговий раз грубо порушивши Конституцію, прийняв рішення, згідно з яким Л.Кучма отримав право втретє поспіль балотуватися на президентських виборах. Це рішення суперечить не лише юридичній науці та логіці, але й здоровому глузду. Воно ставить під сумнів низку правових і нормативних актів, підписаних у 1994 – 1999 роках Президентом України особисто та ним уповноваженими посадовими особами, в тому числі і щодо діяльності та повноважень самого Конституційного суду.

Очевидно, що останнє рішення, як і низка попередніх, прийняте КС під тиском і на догоду кримінально-олігархічних кланів та окремих фігурантів нинішнього повністю дискредитованого режиму.

Але ми впевнені, що конвульсивні дії агонізуючого режиму не можуть врятувати його від банкрутства. Українське суспільство знайде в собі сили побудувати дійсно правову демократичну державу. Визначальним кроком у цьому стануть президентські вибори 2004 року, на яких ми докладемо всіх зусиль для обрання справді народного Президента України.

Українська Народна Партія звертається з вимогою до Верховної Ради України та з проханням до урядів, парламентів, політичних партій і громадських організацій усіх демократичних країн світу дати принципову оцінку діям нинішнього політичного режиму в Україні, захистити демократію, права і свободи людини в нашій державі, не допустити денонсації підписаних у 1994 -- 1999 роках важливих для українського народу міжнародних правових актів.

Українська Народна Партія закликає всі опозиційні сили сформувати демократичну коаліцію для перемоги на президентських виборах 2004 року кандидата від національно-демократичних сил.

Голова Української Народної Партії Ю.КОСТЕНКО


Матеріали сайту Української Народної Партії