12/23/2005
Фракції Української народної партії та НРУ вимагають від спікера парламенту відкликати Постанову Тимчасової слідчої комісії ВР щодо звільнення голів Рівненської та Тернопільської облдержадміністрацій

З вимогою відкликати Постанову Тимчасової слідчої комісії ВР, яка рекомендує Президенту ЮЩЕНКУ звільнити із займаної посади голову Рівненської облдержадміністрації, представника Української народної партії Василя ЧЕРВОНІЯ та голову Тернопільської облдержадміністрації Івана СТОЙКА, звернулися фракції УНП та НРУ до голови ВР Володимира ЛИТВИНА. Цю вимогу озвучив сьогодні з парламентської трибуни депутат фракції УНП Дмитро ПАВЛИЧКО.

Як повідомляла раніше Прес-служба, оприлюднюючи Заяву Фракцій УНП та НРУ від 1 грудня 2005 р., 30 жовтня 2005 року в Острозі Рівненської області відбулося освячення престолу Кирило-Мифодіївського храму в Острозькій академії Патріархом ФІЛАРЕТОМ, оскільки “вірні Свято-Воскресенської церкви Острога виявили бажання перейти до Київського Патріархату”. “Кирило-Мифодіївський храм був занедбаний і лише зусиллями вірних Київського Патріархату відроджений. І те, що Рівненська облдержадміністрація сприяла відродженню храму і мирному, юридично бездоганному переходу на прохання громади Свято-Воскресенської церкви до Київського Патріархату (96% парафіян своїми підписами засвідчили це), викликає лише глибоку вдячність з боку віруючих”. Зважаючи на симптоматичність виникнення міжконфесійних конфліктів із наближенням виборів, фракції УНП та НРУ звернулися до Генерального Прокурора України з вимогою “відновити кримінальну справу щодо подій 30 квітня 1999 року в Маріуполі і притягнути до кримінальної відповідальності всіх організаторів та виконавців злочинного нападу на Патріарха ФІЛАРЕТА”, а також нагадали Генпрокуратурі про існування “замовників масових фальсифікацій під час президентських виборів в Україні у 2004 році та з організації міжконфесійної ворожнечі”. УНП та НРУ вважають події, що відбулися 30 жовтня в Острозі Рівненської області, “продовженням спекуляцій довкола релігійної карти з боку представників Партії Регіонів Віктора ЯНУКОВИЧА, братства Д.КОРЧИНСЬКОГО та прихильників Н. ВІТРЕНКО”.

На незаконності рішення Тимчасової слідчої комісії ВР з питання розгляду фактів порушення прав громадян на свободу совісті, наполягає представник цієї комісії, народний депутат від Української народної партії Юрій ШИРКО (в/о 153, м.Рівне). Юрій ШИРКО звертає увагу на численні порушення в роботі Комісії. Зокрема, він наголошує:

--Насправді комісія не приймала жодного рішення, оскільки документ, на який посилається її голова Павло СУЛКОВСЬКИЙ, не може бути легітимним, якщо участь у засіданні взяли 5 із 20 членів Комісії. Як член комісії, я лише один раз був офіційно повідомлений про її засідання. Окрім того, ставилося питання про зміну голови Комісії, яке спікер ЛИТВИН так і не поставив на голосування – пропонувалося обрати головою неупереджену особу, Миколу ЖУЛИНСЬКОГО, оскільки Павло СУЛКОВСЬКИЙ є особою зацікавленою».

Всупереч цьому, минулої п’ятниці ця постанова була поставлена Адамом МАРТИНЮКОМ на голосування і була відхилена, набравши лише 173 голоси. «Оскільки інших рішень парламент не приймав, то підстав проводити повторне не було. Це не що інше, як порушення регламенту керівництвом Верховної Ради», - зазначає Юрій ШИРКО.

Юрій ШИРКО також інформує, що при обгрунтуванні т.зв. «рішення комісії» фігурують матеріали ухвал Рівненського міського суду. За словами народного депутата, це посилання «безпідставне, оскільки поки що немає рішення апеляційного суду за результатами поданої апеляції». «Окрім того, існує ще один делікатний нюанс: голова суду Петро ДЕНИСЮК, якого у Рівному вважають другом Павла СУЛКОВСЬКОГО, Житомирська кваліфікаційна комісія суддів рекомендувала Вищій раді юстиції звільнити з посади голови суду», - зазначає Юрій ШИРКО.

Коментуючи цифру у 240 голосів, які підтримали ініціативу Регіонів України, Юрій ШИРКО серед спільників у «поході проти ЧЕРВОНІЯ» відзначає традиційних ідеологічних опонентів УНП комуністів та соціалістів, об’єднаних соціал-демократів, а також «народників» ЛИТВИНА, оскільки саме керівника цієї партії Миколу СОРОКУ змінив після помаранчевої революції на посаді обласного голови Василь ЧЕРВОНІЙ.

Довідково. Тимчасову слідчу комісію ВР з питання розгляду фактів порушення прав громадян на свободу совісті було створено 1 листопада 2005 року за ініціативою члена фракції «Регіони України» Павла СУЛКОВСЬКОГО, який і очолив комісію і повноваження якої мало закінчитися 15 грудня. Приводом для створення комісії було названо, зокрема, події в Острозі під час візиту Патріарха ФІЛАРЕТА.

Павло СУЛКОВСЬКИЙ був обраний народним депутатом від Рівненщини за підтримки Рівненської обласної організації УНП, однак незабаром після виборів перейшов до фракції «Регіони України». Активісти Рівненської УНП ініціювали відкликання Павла СУЛКОВСЬКОГО з народних депутатів, спираючись на те, що обирали його на виборах-2002 як представника Блоку Ющенка «Наша Україна».

Представники УНП від Рівненщини наголошують на етичному моменті: перед виборами-2002 Павло СУЛКОВСЬКИЙ брав благословення у Патріарха ФІЛАРЕТА.


Матеріали сайту Української Народної Партії